Після підриву окупантами Каховської гідроелектростанції в окупованому Криму вже почалися проблеми з водопостачанням. Кримчани масово жаліються на погіршення якості води.
Про це повідомляють місцеві пабліки.
Зазначається, що в Керчі вже з’явився графік підвезення води для населення на 7 червня.
Фото: соцмережі
Водночас самопроголошений "очільник" анексованого Криму Сергій Аксьонов заявив про ризик обміління Північнокримського каналу, який забезпечує прісною водою півострів. Наразі вже зафіксовано значне зниження рівня води в каналі.
"Загрози підтоплення у Криму немає. Проте є ризик, що Північнокримський канал мілітиме. Нині запаси води у каналі — близько 40 мільйонів кубометрів", — заявив Аксьонов.
Варто зазначити, що дамба Каховської ГЕС забезпечувала рівень води у Дніпровському водосховищі для наповнення Північнокримського каналу. Однак, після підриву рашистами канал залишиться без води.
Тим часом місцеві жителі у Telegram-каналах повідомляють, що із кранів тече брудна вода, вживати яку неможливо.
Каховська гідроелектростанція була підірвана російськими окупантами у ніч на 6 червня. За даними "Укргідроенерго", після підриву окупантами Каховська гідроелектростанція повністю зруйнована й відновленню не підлягає.
Керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк пояснила, що російські окупанти здійснили підрив Каховської гідроелектростанції, адже у них не витримали нерви в очікуванні контрнаступу Збройних сил України. У такий спосіб рашисти намагаються завадити контрнаступальним діям українських бійців.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що під загрозою затоплення перебувають до 80 населених пунктів. Триває евакуація населення. Шмигаль також зазначив, що оцінюються наслідки для довкілля та загрозу для Запорізької атомної електростанції, однак через відсутність доступу до неї така оцінка ускладнена.
Станом на 10:00 вже було евакуйовано 742 людини. Йдеться про жителів Херсонської області, які проживають на правому березі Дніпра. Ситуація ускладнюється тим, що деякі дороги розмиває, а це своєю чергою унеможливлює проїзд до окремих населених пунктів. Евакуаційні групи шукають інші шляхи.
Наразі у Кривому Розі Дніпропетровської області ситуація із водопостачанням є дуже складною, але контрольованою. У місті провели екстрену нараду та ввели низку обмежень для містян. Натомість підрив дамби Каховської ГЕС і спуск води з Каховського водосховища жодним чином не позначиться на водопостачанні Києва.
За фактом підриву окупантами Каховської гідроелектростанції правоохоронці розпочали розслідування за статтею екоцид. Наразі тривають слідчі дії. Також поліція відкрила справу через порушення звичаїв війни.
Нагадаємо, секретар національної безпеки та оборони України Олексій Данілов заявив, що руйнування гідроелектростанції жодним чином не вплине на звільнення України.
Також президент України Володимир Зеленський провів термінове засідання ради національної безпеки та оборони після підриву окупантами Каховської ГЕС. На ньому ухвалили низку важливих рішень.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими