1 190 день війни
Особовий склад
983 890
Танки
10 864
Артилерія
28 355
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 171
Крилаті ракети
3 256
Гелікоптери
336
БпЛА
37 918
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Редіс обурився відсутністю азовців у великому обміні полоненими: у ГУР відреагували
Фото: Denys Prokopenko / Facebook

"Редіс" обурився відсутністю "азовців" у великому обміні полоненими: у ГУР відреагували

Командир 12-ї бригади спеціального призначення "Азов" Національної гвардії України полковник Денис Прокопенко "Редіс" заявив, що під час масштабного обміну військовополоненими у форматі "1000 на 1000" додому не повернули жодного "азовця".

Зокрема, на своїй сторінці у Facebook "Редіс" опублікував допис, у якому заявив, що ці люди мають бути в пріоритеті, адже свідомо здалися в полон за наказом вищого командування під час оборони "Азовсталі".

"Це виглядає як знущання. Над тими, хто четвертий рік перебуває під нелюдським тиском у російському полоні, у найгірших умовах. Над їхніми рідними, близькими та побратимами. Над тими, кому давали гарантії, і хто має абсолютне право бути в пріоритеті на обміни, тому що вони вийшли в полон не за власним бажанням, а за наказом вищого командування", — написав він.

Прокопенко нагадав, що днями Україна згадувала третю річницю виходу Маріупольського гарнізону з "Азовсталі", сподіваючись на те, що серед обміну у форматі "1000 на 1000" будуть і бійці 12-ї бригади.

"Я ніколи не повірю в маячню про те, що єдина причина відсутності азовців у більшості обмінів — це небажання росіян віддавати їх. Якби це було так, ані я, ані інші бійці "Азову" не повернулися б з полону. Причина в іншому. Якщо напрацьований механізм перестає працювати, щораз очікувати іншого результату — безумство. Необхідно змінювати тактику", — зазначив "Редіс".

Реакція ГУР

За даними "Суспільного", заступник голови Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов пояснив, що тих, кого повернули Україні, визначала саме російська сторона. Він запевнив, що для Києва полонені бійці Маріупольського гарнізону були у пріоритеті.

"Але кожен, хто перебуває в російському полоні, має бути повернутий. Україна бореться за кожного свого громадянина. Україна працює дуже в важких умовах повномасштабного вторгнення і Маріупольський гарнізон — це один з пріоритетних напрямків з повернення", — сказав Юсов.

Крім того, за словами представника ГУР, Росія ігнорує запити й щодо обміну полонених, які перебувають у російській неволі ще з 2014 року. Він також додав, що переговори з Росією щодо обмінів проходять досить важко.

"Вони говорять "це не військовополонений і не може бути повернути в рамках обміну". Тобто відмов є багато, але факт залишається фактом. Це порушення міжнародного гуманітарного права, це чергові злочини проти людності. І кожен має повернутись додому", — пояснив Юсов.

Нагадаємо, 25 травня Україна та Росія провели третій етап обміну полоненими у форматі "1000 на 1000". На Батьківщину вдалося повернути 303 захисників. Серед звільнених — воїни ЗСУ, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама