Міністерство фінансів Росії підвищило прогноз дефіциту бюджету на поточний рік до 1,7% від валового внутрішнього продукту з раніше очікуваних 0,5%. Це пов'язано з очікуваннями тривалого періоду низьких цін на нафту і газ.
Як повідомляє агентство Reuters, прогноз за доходами від нафти і газу міністерством держави-агресора було знижено на 24% до 8,32 трильйона рублів (101,47 мільярда доларів).
Зазначається, що Росія вже наростила державні витрати на національну оборону на чверть у 2025 році до 6,3% від валового внутрішнього продукту, що є найвищим рівнем з часів Холодної війни, оскільки Кремль продовжує загарбницьку війну в Україні, яка триває вже четвертий рік. Водночас міністр фінансів держави-агресора Антон Силуанов заявив, що витрати на оборону переглядатися не будуть.
"Багато аналітиків вважають, що в майбутньому уряд РФ не матиме іншого вибору, окрім як підвищити податки, скоротити деякі чутливі соціальні витрати та вдатися до запозичень, якщо він хоче збалансувати майбутні бюджети, не скорочуючи витрати на оборону", — наголосили в агентстві.
Цього року в Росії вже підвищили деякі основні податки, включно із соціально чутливим прибутковим податком і податком на прибуток компаній. Російський диктатор Володимир Путін вважає збалансовані бюджети, низький рівень боргу і податків своїми головними досягненнями за 25 років перебування при владі. Попри те, що міцні державні фінанси раніше допомагали Росії переживати глобальні кризи, але у 2025 році ситуацію ускладнюють наростальні витрати на війну України та західні санкції.
"Світовий економічний спад, викликаний торговельними війнами, знижує попит на нафту і тягне ціни вниз — у квітні нафта подешевшала більш ніж на 11%", — зазначили медійники.
Агентство посилаючись на міністерство фінансів РФ, заявило, що у межах негативного сценарію зростання російської економіки 2025 року очікується на рівні 1,8%, порівняно з 2,5% у базовому прогнозі, який більшість економістів вважають занадто оптимістичним. У 2024 році економіка зросла на 4,3%.
Нагадаємо, раніше видання Bloomberg повідомляло, що постачання російської нафти до Індії у квітні наближаються до найвищого рівня за два роки, оскільки потоки відновлюються після перебоїв, викликаних санкціями Сполучених Штатів Америки щодо енергетичної галузі Москви.