Російські офіційні особи продовжують посилювати наративи, які використовуються для виправдання вторгнення Росії в Україну, щоб створити умови для виправдання майбутньої російської агресії проти європейських держав та контролювати європейську оборонну політику у рефлексивній кампанії контролю Кремля.
Такого висновку дійшли аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
Міністерство закордонних справ Росії опублікувало 25 квітня доповідь під назвою "80 років після Великої Перемоги: тінь нацизму знову накрила Європу", в якій звинувачує європейські держави та офіційних осіб у відродженні нацистської ідеології та створенні політики, що дискримінує російськомовне населення, особливо в Литві.
Представник МЗС Росії Марія Захарова розширила цю доповідь і заявила, що європейські держави заважають Росії досягти її давніх цілей демілітаризації та "денацифікації" України через цю передбачувану підтримку нацизму.
"Російські офіційні особи регулярно посилаються на "денацифікацію", щоб закликати до зміни режиму в Україні та встановлення проросійського маріонеткового уряду. Захарова безпосередньо звинуватила країни Балтії та Польщу у виправданні та відродженні нацизму", — пише ISW.
Російські офіційні особи зокрема використали звинувачення в неонацистській ідеології для виправдання вторгнення Росії в Україну, і російські офіційні особи, які використовують ці наративи проти європейських держав, особливо країн Балтії та Польщі, підтримують оцінку ISW про те, що Росія може створювати інформаційні умови для виправдання.
"Офіційні особи РФ, ймовірно, намагаються дискредитувати європейські держави у ширшому сенсі, щоб утримати їх від надання подальшої допомоги Україні та відродження їхньої оборонної промисловості з метою створення умов для майбутньої агресії Росії проти ослабленої Європи", — зазначають аналітики.
ISW продовжує оцінювати, що Росія, як і раніше, віддана дискредитації Європи у відповідь на відроджену відданість європейських лідерів переозброєнню Європи відповідно до політичних цілей президента США Дональда Трампа.
Нагадаємо, аналітики ISW переконані, що той факт, що Кремль офіційно не вимагає, щоб Україна поступилася більшою частиною чи всією своєю територією Росії в цей час, не є значною поступкою Москві у мирних переговорах між країнами.