Фото: росЗМІ

Росія вдвічі збільшила військові витрати на 2023 рік, — Reuters

Росія подвоїла свої цільові витрати на оборону країни на 2023 рік до понад 100 мільярдів доларів. Це становить третину всіх державних витрат.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на урядовий документ країни-агресора.

"Ці цифри відкривають витрати Росії на конфлікт у той час, коли дані про бюджетні витрати по секторах більше не публікуються", — пише видання.

Зазначається, що тільки в першій половині 2023 року РФ витратила на оборону на 12%, або 600 мільярдів рублів, більше, ніж 4,98 трильйона рублів (54 мільярди доларів), які вона спочатку планувала на 2023 рік.

Так, витрати на оборону за перші шість місяців 2023 року склали 5,59 трильйонів рублів, що становить 37,3% від загальної суми 14,97 трильйонів рублів, витрачених за цей період. Бюджетним планом Росії передбачено 17,1% від загального обсягу коштів, що витрачаються на "національну оборону".

Зокрема, зростання військових витрат підтримує помірне відновлення економіки РФ у поточному році за рахунок зростання промислового виробництва. Проте це вже призвело до дефіциту бюджетних фінансів у розмірі близько 28 мільярдів доларів, що посилюється падінням доходів від експорту.

"Збільшення витрат на оборону, у зв'язку з повномасштабним вторгненням в Україну, може ще більше збільшити дефіцит, в той час як зростання виробництва може поглинути інші сектори і витіснити приватні інвестиції", — йдеться у виданні.

До того ж розрахунки Reuters на основі документа показали, що країна-агресор витратила 19,2% на оборону за перші шість місяців війни від усіх спочатку запланованих витрат бюджету на 2023 рік у цілому.

Згідно з наявною інформацією, у січні і лютому Москва витратила на армію 2 трильйони рублів. Витрати бюджету в першому півріччі поточного року на 2,44 трлн рублів перевищують аналогічний період 2022 року. Згідно з документом, 97,1% цієї додаткової суми було направлено в оборонний сектор.

Також у документі представлена нова оцінка щорічних витрат на оборону в розмірі 9,7 трильйонів рублів, що становить одну третину від загального цільового показника витрат в 29,05 трильйонів рублів. Це буде найвищою часткою, як мінімум за останнє десятиліття.

У період з 2011 по 2022 рік Росія витрачала мінімум 13,9% і максимум 23% свого бюджету на оборону. Це — 57,4% нового річного оборонного бюджету країни.

"Як заявив віце-прем'єр РФ Денис Мантуров, оборонна промисловість агресора щомісяця виробляє більше боєприпасів, ніж за весь 2022 рік. Цього року фінансування шкіл, лікарень та доріг вже було скорочено на користь оборони та безпеки", — пише Reuters.

Скільки Росія ще здатна вести війну: у Німеччині зробили прогноз

Днями видання Bild повідомляло, що Кремль, ймовірно, зможе вести загарбницьку війну ще два-три роки, адже має значні резерви щодо кількості солдатів. Цьому сприяють останні укази про мобілізацію та підвищення призовного віку в Росії. 

Щоб не допустити розвалу фронту на Півдні та Сході, зазначають журналісти, військове керівництво РФ потребувало численних резервних частин. Фактично окупантам вдалося стабілізувати фронт і створити великі оборонні позиції.

Журналісти зазначають, що Росія може збільшити кількість солдатів до трьох мільйонів, якщо хід війни в Україні вимагатиме це, тому в Москві готові воювати ще два-три роки.

Нагадаємо, американський журнал Time оприлюднив витрати, які Росія витрачає на війну з Україною. За підрахунками аналітиків, він витрачає на війну щонайменше один мільярд доларів на день. Фахівці вказують, що через дії диктатора економіка Росії рухається до колапсу, який своєю чергою здатний повалити режим Путіна.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 04.08.2023 16:13