Фото: "Урядовий кур'єр"

З українського порту у середу вийде останнє судно, РФ погрожує заблокувати "зерновий коридор", — Reuters

З України 17 травня вийде останнє судно в рамках зернової угоди. З 18 травня Росія погрожує заблокувати коридор.

Про це повідомляє на Reuters. 

Представник ООН заявив, що 17 травня з українського порту вийде останнє судно з українським продовольством. Переговори щодо продовження зернової угоди минулого тижня відбулися в Туреччині, але результату не досягнули. 

Зауважимо, що у рамках "зернової угоди" Україна не веде прямих переговорів з Росією. Наша країна обговорює питання з Туреччиною та ООН, а ті вже ведуть окремі переговори з РФ

Зернова угода: що відомо

Через тероризм росіян у Чорному морі було заблоковано продаж українського зерна. Внаслідок цього низка країн опинилися на межі голоду, а вартість продовольства у світі значно зросла. У зв'язку з цим у липні 2022 року за посередництва Туреччини Росія та Україна уклали угоди з ООН  про відновлення експорту української агропродукції Чорним морем через порти  "Чорноморськ", "Одеса" та "Південний". Представники Росії, Туреччини та ООН перевіряють кораблі, що прямують до та з українських портів, у рамках цієї угоди.

У березні поточного року міністр інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що угоду про роботу цього коридора було продовжено на 120 днів, тоді як рашисти заявили, що вони погодили це лише на 60 днів. Також країна-агресорка пригрозила розірванням домовленості, якщо не будуть виконані її вимоги. 

Водночас Росія свідомо гальмує процес перевірки суден. Так, 17 квітня у Чорному морі Російська Федерація заблокувала близько 50 суден з українським зерном. Також Чорноморський зерновий коридор вкотре був призупинений 26 квітня російською стороною.

У Центрі стратегічних комунікацій вважають, що Росія зловживає своїми повноваженнями в межах зернової ініціативи для навмисного гальмування трафіку суден, підтримуючи режим напівблокади. Москва висуває неприйнятні умови (скасування важливих санкцій) для пролонгації зернової ініціативи.

Нагадаємо, 5 травня у Туреччині відбулися технічні переговори щодо Чорноморської зернової ініціативи. Однак сторонам не вдалося досягти угоди про допуск нових суден для транспортування зерна з України.

Також повідомлялось, що угоду, яка дозволяє експорт українського зерна через Чорне море, буде продовжено на 60 днів. Відповідне рішення може першим оголосити президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 17.05.2023 09:59