1 227 день війни
Особовий склад
1 024 210
Танки
10 988
Артилерія
29 865
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 191
Крилаті ракети
3 436
Гелікоптери
340
БпЛА
43 303
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Росіяни передають до Ірану американську зброю, отриману на полі бою в Україні, — CNN
Фото: Фокус

Росіяни передають до Ірану американську зброю, отриману на полі бою в Україні, — CNN

15:20 - 10.03.2023

Росія захоплює частину західної зброї та обладнання, яка залишилися на полі бою в Україні. Згодом все відправляють до Ірану, де системи намагаються перепроектувати.

Про це повідомляє CNN з посиланням на власні джерела.

Протягом останнього року російські війська захоплювали деяке збройове обладнання, які українські сили були змушені залишати на полі бою. Так, росіянам вдалося отримати протитанкові системи Javelin і зенітні системи Stinger.

Як повідомляє CNN, деяке обладнання Росія потім відправляла до Ірану для демонтажу та аналізу. Це робили ймовірно для того, щоб іранські військові могли спробувати створити власну версію зброї. 

"Офіційні особи США не вважають, що ця проблема є поширеною чи систематичною. Українські військові з початку війни взяли за звичку повідомляти Пентагон про будь-які втрати обладнання, наданого США, російським силам. Однак у США визнають, що проблему важко відстежити", — кажуть джерела.

На цей час достеменно невідомо, чи Іран успішно реконструював будь-яку американську зброю, взяту в Україні. Проте відомо, що Тегеран довів високу майстерність у розробці систем зброї на основі американського обладнання, захопленого в минулому.

Нагадаємо, нещодавно Іран таємно поставив велику кількість куль, ракет і мінометних снарядів до Росії для війни в Україні. Тегеран поставляє Москві боєприпаси та ударні безпілотники в обмін на технології розвитку ракетного озброєння. Росія пропонує допомогу іранцям у їхній ракетній програмі та розглядає можливість надання винищувачів Ірану в обмін на військову допомогу в російській війні проти України.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама