Міністерство оборони Румунії запровадило додаткові обмеження на польоти у повітряному просторі країни вздовж кордону з Україною. Відповідне рішення ухвалили на тлі падіння російських безпілотників на території Румунії під час атак на Україну.
Про це повідомляється на сайті Міноборони Румунії.
Йдеться про рішення уряду від 13 вересня щодо зони поблизу кордону з Україною, в північному регіоні Добруджа, між дунайськими портами Суліна та Ґалац, на глибині 20-30 кілометрів, на висоті до 4 тисячі метрів.
"Жодним пілотованим або безпілотним літальним апаратам не дозволяється літати в цих зонах обмеження, за винятком державних літаків", — йдеться в повідомленні.
Повідомлення про обмеження польотів уже розіслали компетентними цивільними та військовими аеронавігаційними органами.
Раніше в Румунії діяла обмежувальна зона для польотів, що обмежувалась відстанню в 8 км від українського кордону.
Під нічної атаки "шахедами" по портовій інфраструктурі Одеської області на Дунаї 4 вересня дрони-камікадзе впали на території Румунії. Державна прикордонна служба України повідомила, що це відбулося неподалік Ізмаїльського порту.
У Міністерстві закордонних справ України закликали партнерів прискорити забезпечення України додатковими сучасними системами протиракетної та протиповітряної оборони, а також бойовою авіацією, які посилять захист інфраструктури України, а також суміжних держав.
Міністерство оборони Румунії у спеціальній заяві засудило атаки на українські об’єкти та цивільну інфраструктуру. У румунському відомстві назвали їх невиправданими та такими, що порушують усі міжнародні гуманітарні правила. Водночас міністерка закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску повідомила, що атаки Російської Федерації по інфраструктурі на Півдні України несуть ризики для її країни.
Водночас президент Румунії Клаус Йоганніс заперечив падіння російських безпілотників 4 вересня на території його країни. Він заявив, що не було знайдено жодної деталі від дрона країни-агресорки.
Також румунський лідер наголосив, що держава повністю контролює свій повітряний простір і має "надзвичайно сильні гарантії безпеки". Крім того, Йоганніс зауважив, що країни НАТО визначилися з алгоритмом дій на випадок, якщо "щось впаде на їхню територію".
Згодом — після того, як уламки все ж виявили, — президент Румунії зробив нову заяву, зазначивши, що в разі підтвердження цього факту — це буде "серйозне порушення". До того ж Йоганніс знову назвав атаки на українську інфраструктуру в регіоні Дунаю воєнним злочином.
Нагадаємо, 13 вересня Румунія знову виявила на своїй території нові частини безпілотників після того, як Росія почала атаку на південь Одеської області України. Водночас Північноатлантичний альянс знову не побачив навмисного нападу Росії на країну НАТО.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими