На саміті в грудні будуть ухвалені позитивні рішення, що стосуються процесу переговорів про вступ України до Євросоюзу. Проте саме засідання буде складним.
Таку заяву зробив президент Європейської ради Шарль Мішель, пише "РБК-Україна".
"Я абсолютно переконаний, що нам потрібно, що ми повинні прийняти позитивне рішення, і нам потрібно переконати всі держави-члени. І це не рішення "так" чи "ні", тому що є звіт Комісії. Є певні нюанси, які нам потрібно враховувати, але я щиро сподіваюся, що ми ухвалимо позитивне рішення, подамо позитивний сигнал", — сказав він.
Мішель також наголосив, що таке рішення важливе для України, тому що покаже, що ЄС є серйозним і надійним партнером України, не тільки на словах, а й на ділі. Водночас саміт покаже Кремлю, що Євросоюз не заляканий і не дасть поставити під загрозу безпеку на Європейському континенті.
Президент Європейської ради запевнив, що грудневе засідання буде складним не тільки через питання про переговори з Україною, а й через перегляд бюджету Євросоюзу на наступні чотири роки, в якому, зокрема, передбачено додаткові 50 мільярдів євро допомоги Україні.
"Українці можуть розраховувати на те, що я, і не тільки я, багато європейських лідерів будуть наполегливо працювати над підготовкою до цих складних дебатів у грудні", — резюмував Мішель.
За даними Reuters, початок перемовин щодо вступу України у Євросоюз може бути перенесений на пізніший термін. Раніше його планували ухвалити у грудні 2023 року на саміті ЄС у Брюсселі.
Водночас президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що темп переговорів щодо вступу України до Євросоюзу залежить від швидкості реформ. За її словами, тепер політичне рішення щодо початку переговорів має схвалити Єврорада. Це заплановано на грудень 2023 року.
Своєю чергою заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква повідомив, що переговори про вступ до Європейського Союзу Україна планує офіційно розпочати на початку 2024 року.
Глава уряду Денис Шмигаль у Facebook заявив, що менше ніж за півтора року Україна реалізувала низку важливих реформ, а також Кабмін провів селф-скринінг законодавства. Наступним кроком є підготовка до кінця року Національної програми адаптації законодавства України до актів права (acquis) ЄС. За його словами, з кожним днем Україна постійно наближається до повноцінного членства в ЄС.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими