Підтримати проект
Сергій РАХМАНІН: вибори в ОРДЛО провести неможливо
Суспільство, 18.02.2020 08:34

Провести вибори за українським законодавством до місцевих органів самоврядування на території окремих районів Донецької та Луганської областей в жовтні 2020 року неможливо, вважає глава фракції "Голос" у Верховній Раді Сергій Рахманін.

Про це він заявив у понеділок, в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV.

"Вибори неможливі. Якщо навіть теоретично припустити, що вони відбудуться - це не будуть вибори, але повірте, що провести їх неможливо. Якщо ми навіть виходимо з логіки Мінських угод - ОБСЄ не приїде їх верифікувати через відсутність повноважень верифікувати місцеві вибори. Запитайте ЦВК - на базі чинного українського законодавства провести вибори нереально: там не працює реєстр виборців, не враховані права внутрішньо переміщених осіб, не врегульовано питання формування виборчих комісій - їх неможливо провести».

Фракція "Голос", за його словами, розробила своє бачення деокупації Донбасу і Криму, яке передбачає припинення вогню на всій лінії фронту терміном від півроку до року. Далі передбачається створення демілітаризованої зони шириною два з половиною кілометри, проведення реформи Збройних Сил, підписання договору з Росією про припинення бойових дій терміном до двох років. Після цього, як вважає Рахманін, повинні бути створені "зразкові" економічні умови на території підконтрольного уряду Донбасу, а також у Херсонській області на кордоні з окупованим Кримом.

Втілення плану фракції "Голос", який може піддаватися корективам, судячи з викликів, які стоять перед Україною, може зайняти 5 років у разі його бездоганного дотримання і єдності компонентів дипломатії, політики, економіки та безпеки.

Як повідомляв TrueUA, Нацагентсво з питань подолання агресії РФ: бути чи не бути?

Суспільство, 18.02.2020 08:34