Фото: varta1.com

Штрафи за працевлаштування працівника без військового квитка: роз'яснення ТЦК

Працівнику без підтвердження того, що він перебуває на військовому обліку, буде важко працевлаштуватись. У такому випадку роботодавцю "світить" штраф.

Про це розповів начальник сектору комплектування Київського міського ТЦК та СП полковник Олександр Коновалов, пише АрміяInform.

Він заявив, що державні органи, підприємства, установи та організації, заклади освіти, заклади охорони здоров’я ведуть персональний облік призовників і військовозобов’язаних за місцем їх роботи чи навчання.

За словами Коновалова, роботодавець перед тим, як прийняти на роботу працівника, відповідно до положення, яке набрало законної сили, зобов’язаний перевірити певну інформацію, а саме: чи кандидат на ту, чи іншу посаду перебуває на військовому обліку, де саме, і чи є дані актуальними.

"Тобто, якщо кандидат на посаду не дає інформацію про свій військовий облік, роботодавець не має права прийняти такого працівника на роботу, оскільки прийняття на роботу буде суперечити постанові Кабміну", — додав офіцер.

Коновалов також підкреслив, що відповідальність за порушення передбачена статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Штрафи за недотримання постанови КМУ

Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію тягне за собою накладення штрафу на громадян від 100 (1700 грн, — ред.) до 200 (3400 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Для посадових осіб — від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100 грн).

Повторне вчинення порушення протягом року, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 до 8500 грн).

Нагадаємо, 11 квітня Кабінет міністрів розширив повноваження Територіальних центрів комплектування. Відтепер військкомати можуть надсилати повістки громадянам незалежно від місця їхнього перебування на військовому обліку.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 22.04.2023 17:05