1 161 день війни
Особовий склад
950 860
Танки
10 728
Артилерія
27 080
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 146
Крилаті ракети
3 196
Гелікоптери
335
БпЛА
34 177
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Штрафи за газ: за які порушення українці можуть заплатити чималу суму
Фото: соцмережі

Штрафи за газ: за які порушення українці можуть заплатити чималу суму

В Україні деякі споживачі природного газу можуть отримати штрафи за певні порушення. В сфері газопостачання немає фіксованих сум санкцій, проте варто знати певні нюанси, щоб не заплатити чималу суму.

Про це повідомили в прес-службі консультаційного центру для населення "ГазПравда", створеного НАК "Нафтогаз України" спільно з активістами.

Штрафи є дуже варіативними та залежать від багатьох факторів:

  • тип правопорушення;
  • тривалість правопорушення;
  • опалювальна площа помешкання;
  • кількість зареєстрованих осіб у помешканні;
  • проєктна кількість приладів у помешканні;
  • дата останнього контрольного зняття показань лічильника газу.

За що можуть оштрафувати

Правопорушення побутових споживачів можна розділити на дві групи:

  • порушення, внаслідок яких донараховують необліковані обсяги природного газу. Окрім фактично облікованого лічильником обсягу газу споживачеві необхідно буде доплатити ще додатково донараховані обсяги. Тобто доплатити за так звані "необліковані обсяги газу";
  • порушення, внаслідок яких змінюють встановлений режим нарахування обсягів розподіленого природного газу. Тобто, до уваги можуть не братись фактичні показання лічильника. А платіжка за газ протягом періоду порушення формується відповідно до певних, так званих "штрафних" норм.

При цих порушеннях застосовують граничні об’єми споживання газу населенням. Їх можна назвати "штрафними" нормами, оскільки вони значно перевищують чинні на сьогодні норми споживання, які застосовуються для домогосподарств, що не обладнані лічильником газу.

Врізка в трубопровід: який штраф

"Найдорожча афера — врізка в трубопровід. Це — наявність несанкціонованого газопроводу, проведеного шляхом прихованих заходів або фізичною особою, яка є несанкціонованим споживачем. Тобто домогосподарством, яке офіційно не під’єднане до газопроводу", — зауважили у "ГазПравді".

В такому випадку після виявлення факту порушення споживачеві донарахують необліковані куби за два роки. Але якщо господарі набули права власності на це домогосподарство менше ніж два роки тому, то період рахуватимуть з дня набуття такого права. Отже за два роки на таких порушників, очікує "фінансовий сюрприз" у вигляді близько 140 тисяч гривень.

"Зауважимо, порушнику також буде припинено газопостачання. А відновлять його лише після сплати 140 тисяч гривень та після офіційного приєднання до системи: складання тех умов, погодження проекту та оплати усіх необхідних пов’язаних з цим послуг оператора ГРМ", — додали в прес-службі.

Втручання в роботу лічильника

Коли споживач засовує якісь магніти у прилади обліку, пошкоджує пломби на приладі тощо, то початок періоду, за який визначається об’єм необлікованого газу, рахують з дня встановлення лічильника газу та/або пошкоджених пломб. Але не більше 12 місяців.

Штраф нашому умовному домогосподарству за таке порушення сягне близько 70 тисяч гривень.

Несправний лічильник 

Якщо газовий лічильник зламався — це також може виявитися проблемою. Якщо оператор ГРМ виявить збій в роботі приладу обліку, без слідів несанкціонованого втручання в його роботу, об’єм спожитого газу також рахуватимуть, виходячи з 70% граничних об’ємів споживання з урахуванням усіх газових приладів. Тобто штраф може бути в межах 40 тисяч гривень за шість місяців, якщо вони будуть опалювальними.

"У деяких випадках газопостачання одразу не припиняють, проте змінюють режим нарахування порушнику. Тобто об'єм спожитого газу рахують не за наявним лічильником або нормами споживання, а за так званими "штрафними" граничними об'ємами споживання. Це, зокрема, може статися, якщо свідомо не допускати представників Оператора ГРМ до лічильника чи помешкання", — зазначили в "ГазПравді".

Нагадаємо, в Україні підвищення вартості комунальних послуг з 1 травня не очікується. Зокрема, ціни на газ будуть на такому ж рівні, як і були до цього часу.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама