Угорщина висловила підтримку так званому "мирному плану" Китаю щодо України. Там вважають, що він має стати основним у майбутньому при врегулюванні ситуації в Україні.
Про це заявив міністр закордонних справ та зовнішньоекономічних зв'язків Петер Сійярто 15 травня. У понеділок угорський посадовець перебуває у Пекіні. Там він проводить переговори з китайським колегою Цінь Ґаном.
Під час розмови політики обговорили подальшу співпрацю між країнами.
"Сьогодні вдалося досягти того, що великі компанії із заходу та сходу знайшли одна одну в Угорщині, що означає величезні розробки та тисячі нових робочих місць по всій країні. Я також запевнив міністра торгівлі Ван Вентао, що Угорщина не допустить проведення зовнішнього тиску, тому ми продовжимо спільну стратегію і працюватимемо над нею, щоб залучити більше інвестицій", — йдеться у повідомленні.
Окремо торкнулися вони й теми світового порядку. Петер Сійярто заявив, що Угорщина хоче миру, і "Китай на сьогодні є ключовою країною світового табору миру".
Міністр Угорщини заявив, що Будапешт підтримує "мирний план" Пекіна і вважає, що він має стати основою для подальших дискусій про врегулювання "воєнної кризи", як Китай називає війну в Україні.
"Це можна і потрібно зробити для миру", — вважає Петер Сійярто.
Перед річницею вторгнення Путіна в Україну влада Китаю показала свій "мирний план" щодо закінчення війни. Він містить 12 принципів. Втім, саме слово "війна" в документі не згадується — в англійській версії документа автори використовують слова "конфлікт" та "українська криза".
Зокрема, в документі Пекін закликав:
Реакція світу на ініціативу Китаю
Низка українських партнерів розкритикували таку ініціативу. Зокрема, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що "план" не викликає особливої довіри у демократичних держав.
Очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель зазначив, що китайський "план дій" з врегулювання війни в Україні взагалі не можна назвати мирним, оскільки розроблений в Пекіні документ ставить агресора та жертву агресії на один рівень. А канцлер Німеччини Олаф Шольц піддав китайський план різкій критиці — за відсутність чітких формулювань і ліній. При цьому він схвалив тільки один пункт — щодо недопущення застосування ядерної зброї.
У США на китайські пропозиції відреагували різко негативно. Так, президент США Джозеф Байден зазначив, що китайський план поганий вже тим, що занадто хороший для Росії, яка є агресором.
Володимир Зеленський, коментуючи так званий "мирний план", сказав, що інтерес Китаю до війни в Україні, що виходить за рамки звичного "нейтралітету", а це "вже є хорошим знаком". Він зауважував, що Україна готова обговорювати окремі пункти мирного плану Китаю, в першу чергу, ті, де йдеться про територіальну цілісність та ядерну безпеку.
Нагадаємо, що раніше план Китаю щодо ситуації в Україні підтримав білоруський диктатор Олександр Лукашенко. А російський злочинець Володимир Путін заявив, що так званий "мирний план" Китаю може бути взятий за основу для укладання майбутнього мирного договору з Україною.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими