1 141 день війни
Особовий склад
927 580
Танки
10 576
Артилерія
25 912
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 127
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 973
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Ситуація на польському кордоні: скільки водіїв фур хочуть евакуюватися в Україну
Фото: nta.ua

Ситуація на польському кордоні: скільки водіїв фур хочуть евакуюватися в Україну

Близько 20 водіїв фур, які застрягли у черзі з боку польського кордону через протест перевізників хочуть евакуюватися в Україну.

Про це повідомив заявив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач, передає "Укрінформ".

"На сьогодні є близько 20 водіїв, які зголосились й написали про те, що мають бажання поїхати в Україну на певний період часу", — повідомив Деркач.

За його словами, блокада кордону завдає збитків не тільки Україні, а й Польщі та іншим країнам ЄС. Заступник міністра повідомив, що Україна отримує через територію Польщі 30% всього, що потрібно для енергетичного сектора країни. Він наголосив, що коли цистерни з паливом тривалий час не можуть перетнути кордон і стоять в чергах, то це становить значну проблему для енергетичної системи України.

Деркач зазначив, що крім цистерн з паливом, на кордоні також застрягли фури гуманітарною допомогою, які протестувальники обіцяли не затримувати й пропускати поза чергою. За його словами, усі випадки перешкоджання у перетині цистерн з паливом і гуманітарною допомогою задокументовано.

До того ж Деркач додав, що українська сторона здивована, чому польська місцева влада продовжує дозволи протестуючим на блокаду кордону. Він наголосив, що дії протестувальників і місцевої влади не створюють належних передумов для розв'язання проблеми. 

Страйки на кордоні між Польщею та Україною: вимоги протестувальників

6 листопада польські перевізники розпочали страйк на польсько-українському кордоні. Протести водіїв ускладнили рух для вантажівок.

У Державній прикордонній службі перерахували перелік вимог протестувальників. Частина з них мають технічний характер, проте інша частина стосується принципових, засадничих для України речей.

Ключова вимога — повернення системи видачі дозволів для роботи в країнах Євросоюзу українських перевізників. Після початку повномасштабної війни Європейський Союз пішов на безпрецедентні кроки для підтримки української економіки та на рік скасував необхідність отримання українцями згаданих дозволів. А влітку цього року ЄС продовжив дію цієї норми до червня 2024 року. Тепер польські перевізники вимагають скасувати цю пільгу у принципі та повернути стару дозвільну систему.

Ще одна вимога — посилення правил перевезень за сертифікатом Європейської конференції міністрів транспорту.

Нагадаємо, 13 листопада Україна провела перемовини з польськими перевізниками щодо розблокування кордону. Поки що до спільного знаменника сторони не дійшли.

Станом на 24 листопада на українсько-польському кордоні заблокованими залишалися чотири пункти пропуску. В бік України в черзі перебували приблизно 3 700 вантажівок.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама