У період з жовтня 2022 року по вересень 2024 року російські загарбники 1024 рази атакували об’єкти української енергетичної інфраструктури. Лише цього року наша енергосистема втратила 9 гігаватів потужності.
Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко під час міжнародної конференції високого рівня "Об’єднані заради справедливості" — United for Justice, пише прес-служба Міненергетики.
Посадовець зазначив, що немає жодного місця, жодного регіону, жодного виду енергетичної інфраструктури, яку б не вразили під час цих атак.
"Загальні втрати наших потужностей внаслідок атак цього року, які почалися 22 березня, перевищують 9 гігаватів. Окуповано 18 гігаватів генерації, включно з ГЕС, ТЕС та найбільшою в Європі атомною електростанцією — Запорізькою АЕС", — йдеться у заяві Галущенка.
Міністр також наголосив, що наймасованіша атака ворога була 26 серпня цього року, коли росіяни використали сумарно 236 дронів і ракет різного типу.
"Тоді вперше були використані балістичні ракети для атаки на наші підстанції. Миттєвий наслідок цієї атаки — приблизно чотири мільйони українців було терміново відключено від електропостачання. Це безпосередньо вплинуло на 12 регіонів України, і нам знадобилося приблизно 13 днів, щоб повністю відновити електропостачання", — сказав він.
Герман Галущенко підкреслив, що такими атаками Росія хоче завдати безпосередньої шкоди цивільному населенню України, що є порушенням ключових засад міжнародного права та Статуту ООН. Крім цього, атакуючи підстанції, що є ключовими для роботи АЕС, Росія підриває основні принципи ядерної безпеки.
Раніше повідомлялось, що протягом 11 вересня під ворожі обстріли потрапила цивільна енергетична інфраструктура у Дніпропетровській, Донецькій, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях.
Також з'явилась інформація, що 12 вересня "Укренерго" вводить стабілізаційні відключення електроенергії у Києві та чотирьох областях. У регіонах буде застосована одна черга відключень.
Нагадаємо, за словами прем'єра Дениса Шмигаля, попри постійні обстріли окупантів Україна успішно пройшла три опалювальні сезони. Проте майбутня зима, можливо, буде найважчою.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими