Лише 3% торговельних закладів із тих, що зупинили свою роботу з початку повномасштабного вторгнення, залишаються зачиненими. Оприлюднено актуальні дані станом на кінець квітня 2023 року.
Про це повідомляє Асоціація ритейлерів України (RAU).
"Згідно з даними останнього опитування торговельних мереж – членів RAU, через 14 місяців з 16 821 торгових об’єктів всієї галузі вже працює 16 265. Відсоток діючих об’єктів складає 97%, відповідно, закритих — всього 3%", — пишуть ритейлери.
В асоціації зауважили, що тренд на відновлення ритейлу триває з квітня 2022 року і продовжується досі, хоча з початку 2023 року загальний показник працюючих магазинів покращується всього по одному відсотку на місяць. Водночас відновлення роботи закладів торгівлі продовжується в усіх без винятку сегментах.
Згідно з наявною інформацією, вже відновили роботу 98% продовольчих магазинів — у квітні їх було 5 100 проти 3 600 у березні 2022 року. Наразі до роботи приступили 99% із 3 168 магазинів мереж. Зачиненими залишаються тільки 17 торгових точок, що майже вдесятеро менше за кількість непрацюючих магазинів станом на початок 2023 року.
Після 14 місяців війни вже працює 554 магазини fashion-ритейлу, або 86% торгових точок мереж. Зачиненими лишаються менше сотні магазинів.
Статистичні показники вказують на те, що у сфері торгівлі побутовою технікою та електронікою відновлення теж триває, але значно повільніше. Так, частка непрацюючих магазинів з січня 2023 року стабілізувалася на рівні приблизно 15% і за три місяці покращилася лише на 1%, чому сприяло відкриття 16 додаткових торгових точок.
Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення країна-агресорка завдала збитків Україні на 143, 8 млрд доларів. І це лише задокументовані матеріальні втрати.
Також повідомлялось, що Україна планує виставити на продаж великі державні фірми за заниженими цінами. Це дозволить зміцнити бюджет на тлі війни.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими