Прибуття західної допомоги полегшило Україні захист своїх позицій, але поки що не мало вирішального ефекту. Водночас окупаційні війська зможуть проводити наступальні операції протягом тривалого часу.
Таку думку висловили американські аналітики, пише The New York Times.
Зокрема, старший науковий співробітник із наземних війн у Міжнародному інституті стратегічних досліджень Роберт Лі переконаний, що рішення Байдена (щодо надання Україні допомоги, — ред.) зробило головну зміну не на полі бою, а серед усіх інших країн, які наслідували його приклад.
Він також наголосив, що Росія зберегла значну перевагу в живій силі та вогневої могутності та, ймовірно, продовжить наступ більшу частину року. "Але в якийсь момент — країна може зіткнутися з нестачею танків та бронетехніки. З жовтня на Авдіївському фронті ми бачили справді значну кількість танків та бронетехніки. І такі темпи втрат, ймовірно, не будуть стійкими у довгостроковій перспективі", — запевнив Лі.
За словами Роба Лі, російські війська "не отримали вигоди з харківського наступу, хоча їм вдалося змусити Україну перекинути низку сил з Донбасу".
Судячи з супутникових карт, південь Донбасу став ареною найінтенсивніших боїв за останні тижні. Захопивши в лютому місто Авдіївку, росіяни прорвали першу лінію оборони й з того часу проривалися вперед, захоплюючи село за селом. Їм ще належить досягти другої лінії оборони України біля села Карлівка.
Нагадаємо, 7 червня президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна не розглядає варіант з територіальними поступками, щоб завершити війну з Російською Федерацією. За його словами, це дозволить Росії зібратися силами перед новою війною.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими