1 153 день війни
Особовий склад
941 770
Танки
10 679
Артилерія
26 659
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 270
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Скільки людей в Україні вважаються зниклими безвісти: приголомшливі цифри
Фото: Генштаб ЗСУ

Скільки людей в Україні вважаються зниклими безвісти: приголомшливі цифри

Станом на 21 квітня в Україні зниклими безвісти вважаються понад 60 тисяч осіб. Більшість людей зникли через війну та окупацію. 

Таку заяву зробив уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов, пише "Суспільне".

"В розшуку перебувають понад 60 тисяч людей. Щодо близько 10 тисяч маємо підтвердження, що вони у полоні. Йдеться як про офіційні підтвердження – від країни-агресорки через Міжнародний комітет Червоного Хреста — так і про неофіційні", — наголосив посадовець.

Добросердов також повідомив, що головні неофіційні джерела інформації — є свідченнями тих осіб, хто повернувся з полону, а також пошук по OSINT. Водночас деякі росіяни та військові викладають в мережу дані, з яких фіксується факт перебування українців у ворожому ​​полоні.

Ці джерела допомагають співробітникам встановили вже понад півтори тисячі зниклих. Добросердов нагадав, що з травня 2023 року в Україні діє Єдиний реєстр зниклих безвісти. Проте у реєстр вносять дані усіх людей, хто зник безвісти, починаючи з 2014 року.

"Там є дані про військових і цивільних, про осіб без громадянства, про іноземців, які на законних підставах перебувають в Україні. І окремий розділ — дані щодо неідентифікованих тіл. Це дає можливість відстежувати всю процедуру в межах розслідування — усе, що може сприяти ідентифікації тіла", — додав Добросердов.

Нагадаємо, 19 квітня, Україна та Росія провели один із найбільших обмінів полоненими. Ще 277 воїнів повернулися додому з російського полону.

У координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими розповіли, що 246 воїнів повернули в межах обміну полоненими, ще 31 людину вдалося визволити поза обміном. Більшість із тих, кого вдалося повернути, — це молодь після 2000 року народження. Зокрема, своїх рідних побачить сьогодні жінка-військовослужбовиця, яка перебувала в неволі з травня 2022 року.

Нещодавно представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов заявив, що країна-агресорка Росія першочергово намагається повернути з полону найманців приватної військової компанії "Вагнера", а також представників окремих регіонів і служб.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама