Голова угорської опозиційної партії "Тиса" Петер Мадьяр оголосив 13 квітня, що голосування партії в рамках програми "Голос нації" завершено. На запитання про підтримку вступу України до Європейського Союзу 58 відсотків жителів Угорщини відповіли ствердно.
Про це повідомляє Karpathir.
За словами заступника голови партії «Тиса», консультаційні форми заповнили понад 1,1 мільйона осіб, більшість із яких відповіли ствердно на ці запитання, у тому числі про те, чи підтримують вони вступ України до ЄС. Голова партії "Тиса" пообіцяв, що якщо вони прийдуть до влади після виборів 2026 року, результати голосування стануть "наріжним каменем" їхнього уряду.
Петер Мадьяр оголосив про початок голосування у своїй промові 15 березня. Результати консультацій були представлені в неділю на заході на набережній Технологічного університету партії Тиса.
"Іншими словами, виборці відповіли "так" на всі питання, хоча у випадку з членством України в ЄС частка виборців, які відповіли "так", була значно нижчою, ніж в інших випадках", — пише видання.
Петер Мадьяр вийшов на сцену після 18:00. і подякував усім за "участь у найбільшій ініціативі, колись незалежної від уряду", а потім підтвердив цифри, озвучені Марком Раднаї.
Він стверджує, що організація "Голосу нації" коштувала приблизно 60 мільйонів форинтів, у той час, як "Фідес витратила сім мільярдів форинтів на останнє національне опитування".
Нещодавно прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Будапешт не дозволить Брюсселю примусити його підтримати вступ України в Європейський Союз. Відповідне рішення своїм волевиявленням ухвалюватиме угорський народ.
Варто зазначити, що 10 квітня Україна та Європейський Союз підписали низку двосторонніх угод. Йдеться про фінансові, космічні та медичні програми.
Також представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас нещодавно заявила, що Україна вже виконала важливий крок, необхідний для вступу до Європейського Союзу. Саме тому майбутнє держави — у європейській спільноті.
Нагадаємо, раніше у спільному листі дипломатів Швеції, Фінляндії, Данії, Латвії, Литви й Естонії повідомлялося, що Україна повинна якомога швидше стати повноправним членом Європейського Союзу. Для цього спільноті необхідно терміново розробити чітку дорожню карту для цього.
Своєю чергою прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що одразу після закінчення війни Україна стане повноправним членом Європейського Союзу. Значного прогресу у вступних переговорах Київ має намір досягти вже цього року.