Слободян про реакцію ФСБшників на затримання прикордонників

09 ЖОВТНЯ 2017 16:48

Прикордонно-представницька зустріч на лінії кордону з приводу того, як двоє українських прикордонників Сумського загону потрапили  до рук російських ФСБ-шників завершилася…. нічим.

Про це TrueUA повідомив помічник голови Олег Слободян.  

«Російський прикордонник, який прийшов на зустріч, заявив, що він не уповноважений відповідати на запитання та тільки вручив російську версію протоколу про зустріч. Документ формально-сухий та не містить жодних відповідей на питання, які цікавлять українську сторону. Українські прикордонники  письмово висловили своє заперечення в зв’язку з порушенням російською прикордонної службою протокольних домовленостей та відверто цинічною позицією.  

В той же час обставини «затримання» двох офіцерів російськими прикордонниками потроху вдається вияснити. По-перше, за оперативною інформацією в РФ стосовно українських прикордонників вже відбувся суд. При цьому розгляд відбувався за двома статтями: щодо незаконного перетину кордону та… злісної непокори працівникам правоохоронного органу. Рішення суду – утримання 2 місяці під вартою. Ці обставини наштовхують на думку про те, що наші військовослужбовці буди захоплені силою, а той факт, що до них кілька днів тому не пустили українського консула лише це підтверджує. Швидше за все, що на офіцерів чиниться психологічний тиск і не виключено, що у них на тілі є видимі ознаки фізичної боротьби на кордоні.   

Ще один доказ на користь цієї версії – під час огляду лінії кордону, у місці ймовірної «зустрічі» наших прикордонників були виявлені сліди розташування двох груп які, швидше за все, і захоплювали наших офіцерів.    

Державна прикордонна служба спільно з МЗС буде продовжувати вимагати від російської сторони видачі українських прикордонників»,- сказав О. Слободян.

 

Події, 09.10.2017 16:48