Військовозобов'язані від 18 до 24 років, які підпишуть спеціальний контракт, отримають низку переваг. Вони торкнуться освіти, заробітної плати, а також отримання житла.
Таку заяву зробив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Reuters.
За словами українського лідера, бойові досвідчені бригади, які мають високий рівень підготовки та фаховості, славляться передусім низьким рівнем втрат, адже добре знають, як потрібно воювати.
"Вони разом з Міноборони напрацьовували такий варіант контракту для молодих людей 18-24 років", — йдеться у заяві Зеленського.
Президент зауважив, що "це не мобілізація, а контрактна пропозиція", що передбачає підписання спеціального контракту. Він наголосив, що військовозобов'язані цієї категорії не є мобілізаційного віку.
"Там (у контракті, — ред) багато преференцій. Там дуже високе грошове забезпечення, деталі з дня на день будуть оприлюднені, там є можливість безплатної освіти, безплатного кредиту для житла. Тобто для молодої людини там такий пакет. Я знаю, що опрацьований цей контракт на рік. І він буде запропонований", — озвучив переваги Зеленський.
Глава держави заявив, що контракт та його умови вже повністю готові.
"Питання в технічних кроках. Вони залежать від Кабміну. Сьогодні це перший крок. І перший крок за Кабміном. Другий крок — за парламентом", — додав Володимир Зеленський.
Однак український президент не назвав журналістам орієнтовну кількість юних українців, яких будуть залучені до армії в рамках цієї програми. За словами Зеленського, результати можна буде обговорювати лише за кілька місяців.
Наразі до війська можуть призвати чоловіків віком від 25 до 60 років. Проте раніше нижня межа мобілізаційного віку становила 27 років, але 2 квітня 2024 року Володимир Зеленський підписав закон про зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників.
Нагадаємо, у липні 2024 року речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін заявляв, що поки гострої потреби у зниженні мобілізаційного віку немає. Цьому сприяла велика кількість осіб, які оновили військово-облікові дані.
Ще 9 жовтня Верховна Рада остаточно підтримала звільнення українців віком до 25 років від мобілізації. Згідно з документом, українці до 25 років, які раніше мали статус "обмежено придатних", були звільнені від проходження строкової служби та стоять на обліку військовозобов’язаних, прирівнюються до призовників і не будуть мобілізовані на фронт. У документі наголошується, що чоловіки 18-25 років тепер можуть бути призвані на службу лише за їхньою згодою. Водночас тих, хто вже був мобілізований і підпадає під цю категорію, закон дозволяє відправити у запас.