На фото: Костянтин Цубера. Джерело: "Слідство. Інфо"

Справа Миколи Тищенка: охоронець визнав напад на військового та свідчитиме проти нардепа

Охоронець народного депутата Миколи Тищенка уклав угоду зі слідством та визнав провину у справі про напад на військовослужбовця у Дніпрі. Він свідчитиме в суді проти одіозного депутата.

Про це йдеться у рішенні суду.

У матеріалах справи зазначається, що охоронець Тищенка Костянтин Цубера визнав свою причетність до незаконного позбавлення волі особи, здійсненого за попередньою змовою (ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України). Він також підтвердив катування відносно військового (ч. 2 ст. 127) та надав свідчення щодо обставин нападу у Дніпрі.

У документах йдеться, що 7 листопада охоронець Тищенка уклав угоду з прокурором, в якій визнав провину та взяв на себе зобов’язання йти на зустріч слідству, зокрема надавати свідчення проти всіх осіб, які причетні до злочину, включно з народним депутатом Миколою Тищенком.

Що "світило" охоронцю Тищенка

Вирок Костянтину Цубері передбачав п’ять років позбавлення волі. Проте, після укладеної угоди суддя ухвалив рішення звільнити його від реального відбування покарання. Натомість суд призначив охоронцю Тищенка з іспитовим строком на два роки. При цьому Цубері поставили умову, що він уникне ув'язнення, якщо протягом цього періоду не вчинить нових кримінальних правопорушень.

Чоловік також зобов’язаний час від часу з’являтися для реєстрації в органах нагляду, повідомляти про будь-які зміни місця свого проживання, роботи чи навчання, а також йому заборонено виїжджати за межі України без погодження. Вже після ухвалення вироку Костянтин Цубера вийшов із СІЗО. З нього також стягнули на користь держави 6058 гривень за відшкодування витрат на судові експертизи.

Що відомо про справу Миколи Тищенка

У Дніпрі 20 червня група невідомих осіб в одязі кольору хакі та балаклавах здійснила напад на колишнього бійця спеціального підрозділу Kraken Дмитра "Сина" Павлова. Це сталося в той час, коли чоловік гуляв із дитиною. 

Місцеві Telegram-канали одразу заявили, що до цього причетна охорона народного депутата Миколи Тищенка, з яким Павлов посперечався. Зокрема, у соцмережах з'явилося відео, як група людей у формі оточила чоловіка у цивільному одязі та взяла його руки в кайданки. До того ж один із нападників у формі обшукував сумку чоловіка у цивільному та, схоже, ударив його.

Через деякий час у поліції Дніпропетровської області повідомили, що за фактом конфлікт у центрі Дніпра відкрили два кримінальні провадження. Натомість у спецпідрозділі "Кракен" підтвердили, що чоловік у цивільному, який отримав тілесні ушкодження внаслідок сутички, є колишнім військовослужбовцем їхнього підрозділу.

Сам Тищенко заявив, що потерпілий військовий (Дмитро Павлов) є нібито начальником безпеки ботоферми, обшук якої 20 червня проводили Тищенко разом з якимись людьми. Водночас нардеп не відповів, хто ті люди, які були із ним. Нардеп наголосив, що Павлов "разом зі своїми хлопцями підійшов до місця, де проводились слідчі дії та спровокував поліціянта". 

Натомість в обласній поліції зазначили, що місцеві та правоохоронці не співпрацювали з Тищенком і не брали участь в проведенні обшуків.

Зранку 25 червня за матеріалами Державного бюро розслідувань генеральний прокурор повідомив про підозру чинному народному депутату Миколі Тищенку за фактом незаконного позбавлення волі колишнього військовослужбовця у Дніпрі. 

Нагадаємо, 15 листопада Печерський райсуд Києва продовжив запобіжний захід народному депутату Миколі Тищенку. Політик залишатиметься під цілодобовим домашнім арештом до 23 грудня.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 16.11.2024 17:49