На фото: Ллойд Остін. Джерело: "Суспільне"

США допоможуть Україні створити сили, здатні стримати агресію Росії найближчими роками, — Остін

Сполучені Штати Америки разом із союзниками допоможуть Україні створити сили, здатні стримати Росію в найближчі роки.

Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін, повідомляє прес-служба Міністерства оборони США.

"Разом із нашими союзниками та партнерами ми маємо намір допомогти Україні закріпити та розширити її бойові успіхи, а також створити майбутні сили, здатні відбити російську агресію в найближчі роки", — заявив він.

Міністр наголосив, що США сповнені рішучості допомогти Україні в боротьбі за захист своєї території та громадян.

"Пані та панове, доктор Мартін Лютер Кінг одного разу сказав: "Вище мірило людини — це не те, на чому вона стоїть у моменти комфорту і зручності, а те, на чому вона стоїть за часів викликів і розбіжностей". Ми живемо саме в такий час. І ми всі маємо вирішити, на чиєму боці ми перебуваємо. Тому ми сповнені рішучості допомогти Україні в боротьбі за захист своєї території та своїх громадян", — підкреслив Остін.

Він також заявив, що США мають намір утримати Росію від подальшої агресії та показати всьому світу, що Америка не здригнеться у своєму захисті свободи.

"Якщо ми сьогодні не протистоїмо агресії Кремля, якщо ми не стримаємо інших потенційних агресорів, ми лише спричинимо ще більше агресії, більше кровопролиття та більше хаосу", — наголосив міністр.

Затягування виділення фінансової допомоги Україні від США

За останній місяць в американському Конгресі розгорілася політична боротьба між демократами та республіканцями за проекти надання фінансової допомоги Україні та Ізраїлю, а також фінансування безпеки південного кордону країни з Мексикою. Вже наприкінці жовтня повідомлялося, що у Штатів залишилося понад 5,4 мільярда доларів для допомоги Україні. На цій підставі президент США Джо Байден запросив у Конгресу 106 мільярда доларів на допомогу Ізраїлю та Україні, а також на зміцнення оборонно-промислового комплексу. З цієї суми 61,3 мільярда доларів пропонувалося виділити на постачання Україні, а 14,3 мільярда доларів — Ізраїлю.

Однак Палата представників 2 листопада затвердила альтернативний законопроект новообраного спікера Майка Джонсона, що передбачає військову допомогу обсягом 14,3 мільярда доларів виключно Ізраїлю без України. Демократична більшість у Сенаті заблокувала розгляд цього документа.

Пізніше Майк Джонсон запропонував проект тимчасового двохетапного фінансування без урахування допомоги Україні та Ізраїлю. 15 листопада Сенат підтримав цей законопроект, щоб уникнути зупинки роботи уряду США (т.зв. "шатдауну"). 16 листопада президент Джо Байден підписав документ.

Своєю чергою радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван днями заявив, що Сполучені Штати не зможуть передавати Україні зброю, якщо Конгрес не підтримає законопроект про надання країні фінансової допомоги. Водночас республіканці висувають вимогу, аби будь-який законопроект про допомогу Україні та Ізраїлю також вміщував зміни, спрямовані на посилення безпеки американських кордонів. Нещодавні переговори сенаторів від Демократичної та Республіканської партій щодо захисту південного кордону США з Мексикою були невдалими. 7 грудня Сенат Сполучених Штатів Америки заблокував винесення на голосування законопроекту щодо додаткового фінансування військової допомоги Україні.

Нагадаємо, що 11 грудня президент України Володимир Зеленський прибув із візитом до США. Він зустрівся з головою Пентагона Ллойдом Остіном і генералом Чарльзом Брауном.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 11.12.2023 22:08