Державний секретар Сполучених Штатів Америки Марко Рубіо намітив стратегію Вашингтона щодо управління тісними відносинами Росії з Китаєм. Він зауважив, що його держава хоче послабити зв'язки, не сіючи розбрат між сусідами, які володіють ядерною зброєю.
Як повідомляє видання Bloomberg, нещодавнє зближення Дональда Трампа з Росією були розцінені деякими аналітиками як спроба розколоти Москву і Пекін, так званий "зворотний Ніксон".
Цей історичний візит президента Річарда Ніксона до Китаю, який відбувся понад 50 років тому підірвав глобальний вплив СРСР й зблизив Пекін з Вашингтоном і віддалив його від Москви, що змінило міжнародний баланс сил на десятиліття.
"Я не знаю, чи вдасться нам коли-небудь повністю відірвати їх від відносин з китайцями. Я також не думаю, що перебування Китаю і Росії на шиї один в одного є корисним для глобальної стабільності, оскільки вони обидві є ядерними державами", — зазначив Рубіо.
Хоча уряд президента Сі Цзіньпіна похвалив Росію за проведення переговорів з Вашингтоном щодо припинення війни в Україні, незрозуміло, що ці події можуть означати для Пекіна. Китайський лідер і російський диктатор Володимир Путін оголосили про дружбу "без обмежень" за кілька днів до вторгнення 2022 року й об'єдналися в протистоянні з Америкою на світовій арені.
Своєю чергою, Рубіо попередив, що тісніші зв'язки між Китаєм і Росією створять проблему для США, якщо Москва стане "постійним молодшим партнером" Пекіна, зіштовхнувши дві ядерні держави проти Вашингтона. Так, доступ до китайських ринків надав Москві економічне рятувальне коло після того, як санкції ізолювали Росію в останні роки.
"Ми можемо опинитися в ситуації, коли, хоче Росія поліпшити свої відносини зі США чи ні, вона не зможе цього зробити, тому що вона стала повністю залежною від китайців, тому що ми відрізали її", — наголосив Рубіо.
Держсекретар США описав американо-китайські відносини як "велику історію 21-го століття" і сказав, що Вашингтон матиме розбіжності та конфронтацію як з Пекіном, так і з Москвою, але зауважив, що важливо підтримувати діалог з обома державами.
"Це великі, потужні країни з ядерними запасами. Вони можуть проектувати силу по всьому світу. Я думаю, що ми втратили поняття зрілості і розсудливості в дипломатичних відносинах", — зазначив Рубіо.
Видання додає, що за останні тижні Трамп здійснив приголомшливий розворот у політиці США щодо Росії, приголомшивши Європу виведенням Путіна з ізоляції й початком мирних переговорів без залучення Європи та України.
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявляв, що він переконаний, що американський президент Дональд Трамп прагне домогтися миру в Україні. Стармер зауважив, що Трамп також відданий Північноатлантичному альянсу.