Фото: Telegram Володимира Зеленського

США в останній момент пропонували скасувати запрошення України до НАТО: у WP назвали причину

Сполучені Штати Америки були розлючені через різку заяву президента Володимира Зеленського про "нерішучість" НАТО і кулуарні розмови напередодні саміту. Вашингтон навіть пропонував ускладнити Україні шлях до Альянсу.

Про це пише The Washington Post.

Вказується, що радикальне рішення про зміну формулювання у комюніке підтримували кілька осіб, але загалом США не хотіли скасовувати запрошення. Як йдеться у матеріалі, на збереженні формулювання наполягав президент Франції Макрон та лідери країн Центральної Європи та Балтії.

"Дехто хотів прибрати посилання на "запрошення" або знайти інше місце для цього слова", — сказав один з неназваних дипломатів НАТО, який брав участь у переговорах.

 В підсумку текст документа вирішили не змінювати. Журналісти зазначають, що на саміті Зеленський пом’якшив тон та висловив під час особистих зустрічей із лідерами країн блоку подяку.

Різка заява Зеленського

Вдень 11 липня у соціальних мережах президента України з'явилося повідомлення, що саміті НАТО обговорюють запрошення Києва до Альянсу без участі української сторони. Він назвав це "безпрецендентним та абсурдним" й додав: "невизначеність — це слабкість".

"Ми цінуємо наших союзників. Ми цінуємо нашу спільну безпеку. І ми завжди цінуємо відкриту розмову. Україна буде представлена у Вільнюсі, на саміті НАТО. Бо це — повага. Але Україна теж заслуговує на повагу. Безпрецедентно й абсурдно — коли немає жодних часових рамок і для запрошення (!), і для членства України; і коли натомість додається якесь дивне формулювання про "умови" навіть для запрошення України", — сказав президент.

Він заявив, що така поведінка членів країн НАТО свідчить про те, що вони поки що не готові ані запросити Україну, ані зробити її членом Альянсу.

"А значить, залишається можливість торгуватися членством України в НАТО — у переговорах із Росією. А для Росії це означає мотивацію й надалі продовжувати свій терор. Невизначеність — це слабкість", — зауважив глава держави.

Після завершення саміту Зеленський заявив, що українська сторона отримала "великий позитив" й наша держава стане наступним членом Північноатлантичного альянсу після завершення війни з Росією. Він наголосив, що вірить в наступний важливий крок для України під час наступного саміту, який стане ювілейним та відбудеться у Вашингтоні.

Нагадаємо, на саміті НАТО Україна отримала потужні оборонні домовленості та погоджену країнами "Великої сімки" Спільну декларацію підтримки. Вона є важливим кроком до укладення системи двосторонніх безпекових угод між Україною та окремими країнами-гарантами щодо гарантій безпеки для нашої держави.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 14.07.2023 14:32