1 147 день війни
Особовий склад
935 160
Танки
10 629
Артилерія
26 290
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 132
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
32 691
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
США відправлять до Панамського каналу військові кораблі, щоб звільнити його від китайського впливу, — Хегсет
Піт Хегсет. Фото: Getty Images / Global Images Ukraine

США відправлять до Панамського каналу військові кораблі, щоб звільнити його від китайського впливу, — Хегсет

Міністр оборони США Піт Хегсет 8 квітня заявив, що Вашингтон планує уберегти Панамський канал від впливу Пекіна. Водночас для посилення безпеки регіону до Панами прибудуть кілька американських військово-морських кораблів.

Про це посадовець заявив під час офіційного візиту до Панами. Хегсет перерізав стрічку для нового доку, який фінансується Америкою, на колишній американській базі, а потім зробив кілька заяв.

Американський міністр наголосив, що Китай не будував цей канал і не керує цим каналом. Саме тому, за словами Хегсета, Пекін не використовуватиме його як зброю.

"Разом з Панамою лідируємо і ми. Ми забезпечимо безпеку та доступність каналу для всіх націй через силу стримування з найсильніших, найбільш ефективних і найбільш смертоносних сил у світі. Ми зробимо це в партнерстві з Панамою. Разом ми повернемо Панамський канал з-під впливу Китаю. І ми будемо робити це разом з однодумцями, союзниками та партнерами. Ось який вигляд має мир через силу", — сказав посадовець.

Він наголосив, що компанії КНР мають важливу опору в Панамі, що збільшує ймовірність шпигунства. Водночас, за словами Хегсета, Панама покращила співпрацю у сфері безпеки зі США.

"Ви та наполеглива праця вашої країни має значення. Розширення співпраці у сфері безпеки зробить наші країни безпечнішими, сильнішими та квітучими", — сказав міністр США після  зустрічі з президентом Панами Хосе Раулем Муліно.

Варто зазначити, що візит Пітера Хегсета відбувається на тлі напруженості через неодноразові заяви президента США Дональда Трампа про те, що Америка отримує завищену плату за користування Панамським каналом, і що Пекін впливає на його операції. Проте Панама заперечує ці звинувачення.

Нагадаємо, 8 квітня Сполучені Штати Америки підвищили імпортне мито на товари Китайської Народної Республіки до рівня 104 відсотків. Це стало відповіддю на дії Пекіна.

Раніше президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що введе нові 50% мита на китайські товари та зупинить усі перемовини, якщо Китай не скасує свої тарифи у розмірі 34% до 8 квітня.

Нещодавно журналісти CNBC повідомили з посиланням на власні джерела в Білому домі, що адміністрація президента США Дональда Трампа спростувала деякі повідомлення медійників про готовність відкласти на 90 днів введення митних тарифів. Начебто це "планувалося" у відповідь на пропозиції торгівельних партнерів.

Водночас 08 квітня китайські чиновники заприсяглися "боротися до кінця" з новими загрозами Дональда Трампа.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама