Українські родини можуть отримати напряму гроші від благодійної організації "1K". Це стосується українців, які постраждали від війни з Російською Федерацією.
Про це повідомляє Fast Company.
Інформація про благодійну компанію стрімко поширюється в соцмережах серед айті-спільноти та бізнесу, тому все більше відомих бізнесменів бажають допомогти.
Благодійна організація Нью-Йорка з галузі технологічної індустрії "1K" зібрала мільйони пожертв сім’ям в Україні, які потребують допомогу. В організації запевняють, що вже зібрано декілька мільйонів доларів США. Допомогу активно надають фізичні особи, стартапи та венчурні капіталісти, які вже переказали кошти близько п'ятьом тисячам українських родин.
"1K" заснував підприємець і венчурний капіталіст Алекс Іскольд, який народився в Україні, а також Крісі Філалітес, яка керує цифровою просвітницькою діяльністю в організації з боротьби зі СНІДом (RED). 1K працює через низку організацій біженців в Україні та Європі, щоб знайти та перевірити родини, які найбільше потребують допомоги. Сім'ї також можуть звертатися за допомогою безпосередньо в "1K".
Благодійна організація в першу чергу намагається допомогти багатодітним одиноким матерям. Алекс Іскольд каже, що в багатьох випадках матері рятуються від війни за кордоном разом із дітьми, а чоловіки змушені залишатися в Україні.
Сума в 1 тисячу доларів США може допомогти сім’ї з трьох-чотирьох осіб придбати на місяць необхідні речі, такі як їжа, одяг і оплатити житло.
Минулого місяця "1K" розпочала нову кампанію під назвою Startups For Ukraine, яка є "закликом показати колективну силу підприємницької спільноти". Тисячі стартапів попросили пожертвувати 10 000 доларів на фінансування сімей. На такий заклик відгукнулося вже багато компаній. Серед них – інвестори Фред Вілсон і Ом Малік, венчурні компанії NEA, First Mark, Khosla Ventures, Bessemer та інші.
На грошову допомогу від спонсорів із США може розраховувати будь-яка українська родина, яка постраждала від війни. Програма розрахована саме на родини, тому самостійна особа не може отримати виплату.
Вік членів сім'ї та місце дислокації родини значення для отримання допомоги не має: можуть отримати не лише ті, хто зараз живе на території України, а й біженці за кордоном.
Обов'язкова умова отримання грошової допомоги – бути підписаним на офіційні сторінки проєкту в соцмережах: Instagram та Facebook. Також ваш профіль у соцмережах маж бути відкритим. Без дотримання цих умов вашу заявку розглядати не будуть.
Подати заявку на виплати можна, уважно заповнивши анкету.
Варто розуміти, що через велику кількість заявок заповнення анкети не гарантує отримання виплат.
У правилах програми йдеться, що родина зможе отримати допомогу у розмірі 1 тисячу доларів лише один раз. При цьому гроші можуть бути витрачені на свій розсуд, жодних чеків та звітів надавати не потрібно.
Нагадаємо, Україна планує в найближчі два роки стати членом Євросоюзу. Уряд сподівається, що попередні переговори щодо вступу відбудуться вже цьогоріч.