Сполучені Штати Америки заборонили Великій Британії ділитися розвідувальними даними з Вашингтона з Україною. Це відбулося в межах широкої програми відмови від підтримки Володимира Зеленського.
Таку інформацію оприлюднив таблоїд Mail. Журналісти зазначили, що рішення Дональда Трампа заморозити американську військову допомогу Києву викликало попередження, що Україна може залишитися без зброї вже через два-три місяці.
"Але крім ракет і боєприпасів, усі британські розвідувальні агентства та військові підрозділи також отримали наказ про пряму заборону обміну даними розвідки США, раніше відомими як Rel UKR — скорочення від Releasable to Ukraine", — йдеться у статті медійників.
Віни додали, що від початку війни три роки тому Велика Британія й інші західні партнери, серед них Австралія та Нова Зеландія, ділилися такою інформацією з Україною.
Але Mail дізнався, що США зняли секретність найвищого рівня безпеки, що, ймовірно, вплине на здатність Києва захищатися від продовження наступу Росії. Заборона стосується GCHQ Великої Британії, шпигунських агентств і розвідувальних служб Міністерства оборони.
"У розвідувальних партнерів США, включаючи Велику Британію, скасовано повноваження на передачу розвідданих. США жорстко контролюватимуть поширення розвідданих в Україні через агентства, розташовані в Києві", — заявив британський експерт з військової розвідки Філ Інгрем.
Цей крок збігся з призупиненням військової допомоги Києву. Британські журналісти зазначили, що, за твердженнями критиків такого рішення, будь-яке довготривале заморожування подовжить, а не скоротить війну. Адже Кремль може розпочати нову спробу отримати додаткові території України.
Нагадаємо, що, за інформацією того ж видання Mail, Дональд Трамп розглядає можливість відмовитися від лідерства в НАТО. Він наполягає на тому, щоби європейські союзники взяли на себе більшу відповідальність за безпеку континенту.