Внаслідок авіатрощі 25 серпня у Житомирській області загинули троє українських пілотів 40-ї бригади тактичної авіації повітряного командування "Центр Повітряних Сил ЗС України".
Про це повідомила бригада тактичної авіації міста Васильків.
"Під час повномасштабної агресії РФ кожен з них був залучений до виконання повітряних операцій із захисту України, в тому числі тактичних завдань на Східному та Запорізькому напрямках", — зауважили військові.
Льотчик родом з Харкова вісім років життя присвятив авіації. З початком повномасштабної війни мав понад 500 годин нальоту. Зокрема, під час виконання бойових завдань в складних умовах. Здобув низку державних та відомчих нагород. Активно виступав у західних медіа, зокрема в питанні надання Україні сучасних літаків F-16.
Фото: Бригада тактичної авіації м.Васильків
Пілот мешкав у Київській області. Повернувся в авіацію у 2015 році, коли російський агресор напав на Україну. З початком повномасштабного вторгнення мав понад 200 годин нальоту. Був досвідченим пілотом бригади, технічно підготовленим. Знався на різних типах літаків, значну частину служби присвятив інструкторській справі.
Фото: Бригада тактичної авіації м.Васильків
Пілот проживав у Полтавській області, 24 роки життя присвятив авіації: від льотчика — до заступника командира бригади. З 2022 року мав понад 100 годин бойових польотів.
Фото: Бригада тактичної авіації м.Васильків
Нагадаємо, на Житомирщині 25 серпня під час виконання бойового завдання у небі зіткнулись екіпажі двох навчально-бойових літаків L-39. Уламки впали поруч з людськими будівлями. У Державному бюро розслідувань з'ясовують обставини трагічної авіатрощі літаків L-39 під час бойових польотів. ДБР проведе ретельну перевірку для встановлення причин трагедії. Зокрема, особлива увага буде приділена вивченню технічного стану літаків, дотриманню правил підготовки до польотів.
TrueUA зібрав усе, що відомо про легендарного пілота з позивним "Джус", який понад усе мріяв про якнайшвидшу перемогу нашої країни.
Додамо, речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат заявив, що точні терміни завершення розслідування авіакатастрофи у Житомирській області наразі невідомі. Однак слідчі дії можуть тривати до пів року.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими