Торік у грудні 38% українців вважали, що для якнайшвидшого досягнення миру і збереження незалежності Україна може відмовитися від деяких своїх територій. Водночас проти територіальних поступок Москві виступили понад половина респондентів.
Як повідомляє Київський міжнародний інститут соціології, у ході дослідження, яке було проведене з 2 по 17 грудня, було опитано 2000 громадян України віком від 18 років. Зокрема, питання щодо загальної готовності до територіальних поступок поставили 985 респондентам.
Так, якщо між травнем і початком жовтня 2024 року ситуація фактично не змінилася, то в період між початком жовтня і груднем простежується зростання з 32% до 38% частки тих, хто загалом готовий до певних територіальних поступок. Зауважимо, що у травні 2022 року лише 10% українців були згодні на територіальні поступки державі-агресору.
"Утім, попри всі складні обставини, станом на грудень 51% українців виступали проти територіальних поступок, тоді як на початку жовтня було 58%", — зазначили у КМІС.
Додамо, що найменше прихильників територіальних поступок, а саме 35%, є на Заході країни, а найбільше на Півдні та Сході, де відповідно 40 та 41% українців підтримують таку ідею. Втім, ця різниця не є значною, що говорить про єдність громадян.
Варто зауважити, що крім власних думок опитаних громадян також треба розуміти, яким є "клімат думок" — як на думку українців інші громадяни ставляться до територіальних поступок.
Так, серед респондентів 78% змогли дати певну відповідь, а решта 22% заявили, що їм важко відповісти на таке питання. У середньому українці вважають, що 43% громадян на підконтрольних територіях готові до поступок.
"Це насправді не суттєво більше фактичних 38%, тобто в цілому "у середньому" українці називають досить близький до реальності результат", — зауважили соціологи.
Нагадаємо, торік у грудні платформа "Опендатабот" оприлюднила дані опитування, які свідчать, що в Україні планують закрити свій бізнес 27% фізичних осіб-підприємців. Одна з причин — підвищення податків.