Фото: соцмережі

Стало відомо, який фільм представлятиме Україну на "Оскар-2025"

У понеділок, 9 вересня, Український Оскарівський комітет обрав фільм, який представлятиме нашу країну на премії Американської кіноакадемії "Оскар" у 2025 році.

Про це повідомила прес-служба Української кіноакадемії.

Боротися за перемогу у категорії "Найкращий міжнародний повнометражний фільм" буде кінострічка "Ля Палісіада" режисера Філіпа Сотниченка.

Так, в національному відборі брали участь чотири фільми: 

  • "Будинок "Слово". Нескінчений роман", режисера Тараса Томенка;
  • "Ля Палісіада", режисера Філіпа Сотниченка;
  • "Ми були рекрутами", режисера Любомира Левицького;
  • "Мирні люди", режисера Оксана Карпович.

Фільм було обрано шляхом голосування 14-ма членами Українського Оскарівського комітету.

"Члени комітету детально розглянули подані фільми, дискусія була палкою і конструктивною. У результаті голосування претендентом обрано фільм "Ля Палісіада". Бажаємо представнику успіху в оскарівських перегонах!" — зазначив голова Українського Оскарівського комітету Дмитро Сухолиткий.

У центрі сюжету фільму "Ля Палісіада"  вбивство міліціонера за п'ять місяців до введення мораторію на смертну кару (у середині 1990 років), яке розслідують двоє старих друзів, поліцейський детектив і судовий психіатр. Жанр стрічки — іронічний детектив.

Що відомо про премію "Оскар"

"Оскар" — це найпрестижніша нагорода в кінематографі США та щорічний приз із багатьма номінаціями. Вручається з 1929 року Американською академією кіномистецтва, створеною Луїсом Маєром з кіностудії Metro-Goldwyn-Mayer у 1927-му. Сам приз — позолочена статуетка, знана з 1939 року як "Оскар".

Ідея створення першої кіноакадемії США виникла у голови кінокомпанії Metro-Goldwyn-Mayer Луїса Барта Маєра в листопаді 1926 року. Основною метою заснування Академії було об'єднання в союз усієї кіноіндустрії Америки. Дев'ять ключових кінокомпаній країни і п'ять спілок підписали "Базову угоду кіностудій". Проте ця угода стосувалася лише технічних працівників, а креативні групи, режисери, сценаристи й актори все ще дотримувалися умов стандартних контрактів.

4 травня 1927 року Академія стала легальною організацією. Сталося це, коли уряд штату Каліфорнія надав їй некомерційний статус. Тоді ж тридцять шість її членів обрали перших посадових осіб: актор Дуглас Фербенкс став президентом, а сценарист Френк Вудс — секретарем. Коштом власної кіностудії Маєр скликав три сотні осіб на бенкет, організований у готелі "Білтмор". Там Фербенкс виголосив тривалу промову, під час якої наголосив, що кіноекран і всі глядачі перебувають під величезною і тривожною хмарою цензури і презирства.

Першу нагороду Академії вручено тоді, коли кінематограф тільки почав озвучуватись — 16 травня 1929 року. Церемонія нагородження відбулась у готелі Hollywood Roosevelt Hotel під час бенкету, де було 270 присутніх. 

Нагадаємо, що українська документальна стрічка "20 днів у Маріуполі", режисером якої є Мстислав Чернов, отримала "Оскар-2024" в номінації "Найкращий документальний повнометражний фільм". Це перша кінонагорода для України за весь час проведення премії.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 09.09.2024 20:59