Північноатлантичний альянс розпочне реалізовувати оборонні заходи, які були погоджені у липні цього року. Водночас НАТО спрямує Україні більше військової допомоги.
Таку заяву зробив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції із президентом України Володимиром Зеленським 11 жовтня у штаб-квартирі Альянсу у Брюсселі.
Генсек наголосив, що сьогодні на зустрічі Контактної групи учасники обговорюватимуть питання щодо зміцнення оборони України, і "буде мобілізовано та скоординовано ще більше військової допомоги" нашій державі.
"Також буде сьогодні засідання Ради Україна-НАТО, яке ми розпочали під час Вільнюського саміту, що допомагає зміцнити наші взаємини та наближає Україну до членства в Альянсі", — зазначив він.
Столтенберг сьогодні анонсував обговорення нових засобів стримування.
"Ми погодили нові оборонні плани на саміті у липні, але зараз ми переходитимемо до конкретних дій", — заявив він.
Столтенберг також заявив, що НАТО збільшить кількість військ на східному фланзі Альянсу до 300 тисяч солдатів.
"Також ми говоритимемо про виклики, з якими стикається НАТО", — додав генсек.
У Пентагоні, анонсуючи зустріч, зазначали, що учасники обговорять поточну ситуацію в Україні та забезпечення її засобами, необхідними для захисту суверенної території.
Очікується, що США оголосять про новий пакет військової підтримки. Його сума може становити близько 200 мільйонів доларів. Зокрема, Штати передадуть боєприпаси для HIMARS, ракети для ППО, артилерійські снаряди 105 мм та 155 мм, протитанкові ракети TOW тощо. За словами очільниці місії США при НАТО Джуліан Сміт, Контактна група зосередиться на питаннях надання боєприпасів та систем ППО.
Вона наголосила, що протиповітряна оборона України має вирішальне значення, особливо з настанням холодної пори року, коли російські війська знову можуть вдатися до ударів по критичній інфраструктурі.
Також Британія готується вже сьогодні оголосити про новий пакет військової допомоги на загальну вартість понад 100 мільйонів фунтів стерлінгів (близько 123 мільйони доларів).
Бельгія відправить Україні "кілька" винищувачів F-16 з 2025 року. Перед засіданням "Рамштайну" глава Міноборони країни не уточнила, скільки літаків буде відправлено. За її словами, таку передачу бойових літаків буде здійснено "залежно від збільшення потужності нових F-35". Окрім відправки винищувачів, Бельгія продовжить роботу з підготовки пілотів і запропонує дбати про технічне обслуговування всього коаліційного флоту F-16, наголосила міністр, і додала, що країна продовжить надавати допомогу Україні.
Нагадаємо, міністр оборони України Рустем Умєров у вівторок, 10 жовтня, провів перемовини зі своєю бельгійським колегою Людивін Дедондер. Міністри обговорили питання надання Україні винищувачів F-16.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими