1 171 день війни
Особовий склад
963 270
Танки
10 786
Артилерія
27 588
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 157
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 446
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Створить новий океан: вчені розповіли, до чого призведе розкол Африканського континенту
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Створить новий океан: вчені розповіли, до чого призведе розкол Африканського континенту

Африканський континент може розколотися швидше, ніж раніше вважали вчені. Такий розкол створить новий океан і континент на Землі.

Як повідомляє DailyMail.com, посилаючись на слова професора Каліфорнійського університету Кена Макдональда, дослідники вважали раніше, що розкол займе десятки мільйонів років. Втім, наразі наука зробила висновок, що цей процес триватиме від одного до п'яти мільйонів років.

"Може статися так, що води Індійського океану затоплять те, що зараз є Східно-Африканською рифтовою долиною", — зазначив вчений.

За словами Макдональда, новий океан може стати таким же глибоким, як Атлантичний, якщо води продовжать прибувати в цей регіон. Тріщина проходить через такі країни, як: Сомалі, Кенія, Танзанія та половину Ефіопії. Попри той факт, що ці дві частини дрейфують вкрай повільно, вчений наголосив, що це вражає, враховуючи величезні розміри Африки. 

У цьому регіоні розташовані дві тектонічні плити, Сомалійська і Нубійська, які активно віддаляються одна від одної. Поділ походить від Східноафриканської рифтової системи, що являє собою розлом завдовжки 3200 кілометрів, який утворився щонайменше 22 мільйони років тому там, де розташовані Великі озера континенту. У 2018 році в Кенії також з'явилася прірва після сильних дощів.

"Озера утворилися внаслідок того, що Східна Африка відокремлюється від іншої частини континенту. Ця сомалійська плита продовжує рухатися ще далі у східному напрямку, створюючи гігантську рифтову долину", — наголосив вчений.

Нагадаємо, раніше видання CNN повідомляло, що Північний магнітний полюс Землі знову змістився. Вчені опублікували нову модель, яка відстежує його положення, виявивши, що полюс тепер ближче до Сибіру, ніж п’ять років тому.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама