
У ніч на понеділок, 15 червня, російські загарбники здійснюють масовану комбіновану атаку по столиці. Ворог застосовує ударні безпілотники та балістичні ракети, у місті безперервно лунають вибухи. Станом на зараз відомо про влучання у низці районів, також сталася пожежа на території Києво-Печерської Лаври.
Як повідомив предстоятель Православної Церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній, внаслідок російського обстрілу горить дах Успенського собору.
"Просимо про молитву за врятування святині від знищення. Черговий російський злочин проти людяності, проти історії, проти християнства. Що ще повинен зробити кремлівський антихрист, аби світ усвідомив, що слід рішуче діяти, аби російський терор проти України і самих принципів миру припинився? Пресвятая Богодице, зупини ірода!" — написав Епіфаній у соціальній мережі Х.
Речник Київської Митрополії Православної Церкви України Євстратій (Зоря) оприлюднив фотографії пожежі на території Києво-Печерської Лаври.
На кадрах видно сильне загоряння. Начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко інформує, що пошкодження на території Лаври суттєві, є серйозне займання.
"Росіяни СВІДОМО вдарили в серце однієї з найбільших християнських святинь", — повідомив він.