Підтримати проект
Тереза Мей анонсувала дворічний перехідний період після Brexit
23 ВЕРЕСНЯ 2017 10:27

Прем'єр-міністерша Великобританії Тереза МЕЙ заявила, що після виходу країни зі складу Європейського Союзу для імплементації відповідних рішень необхідний перехідний період, який становитиме близько двох років. Про це повідомляє TrueUA з посиланням на Euro News.

«Під час періоду імплементації люди (з ЄС - Ред.) і надалі матимуть можливість приїжджати, жити та працювати у Сполученому Королівстві, але існуватиме система реєстрації, яка є необхідною підготовкою до нового міграційного режиму», - заявила Мей у п'ятницю, 22 вересня, виступаючи із промовою, присвяченою Brexit, в італійській Флоренції.

Мей у виступі підтвердила часові рамки Brexit - Великобританія має намір залишити ЄС у березні 2019 року. Глава британського уряду висловилася за те, щоб її країна залишалася в складі спільного європейського ринку упродовж дворічного перехідного періоду.

Мей наголосила, що на кордоні між Північною Ірландією та Ірландією після виходу Великобританії зі складу ЄС не з'явиться жодних бар'єрів та митної інфраструктури.

Вона також пообіцяла, що її країна «поважатиме зобов'язання, які ми маємо протягом періоду нашого членства» в Євросоюзі. «Я не хочу, щоб наші партнери побоювалися, що їм необхідно буде сплачувати більше або отримувати менше в рамках решти поточного бюджетного плану у зв'язку з нашим рішення вийти зі складу ЄС», - зазначила Мей.

Крім того, Мей підтвердила зобов'язання Лондона у сфері безпеки, запевнивши, що британська «рішучість захищати стабільність, безпеку та процвітання наших європейських сусідів та друзів залишається твердою».

Вона також заявила, що під час переговорів з ЄС щодо Brexit, попри їхню складність, сторонам на даний момент вдалося «досягти очевидного прогресу в багатьох важливих питаннях», цитує агентство Reuters.

Утім, вона застерегла, що якщо Брюссель та Лондон не зможуть досягти згоди щодо угоди про Brexit, це стане «руйнівним ударом» по майбутньому Європи. 

Світ, 23.09.2017 10:27