Радники Дональда Трампа, який виграв президентські вибори у Сполучених Штатах Америки запропонували йому кілька ідей щодо врегулювання війни в Україні. Всі вони передбачають або замороження війни, або відмову Києва від вступу до Північноатлантичного альянсу.
Як повідомляє The Wall Street Journal, республіканець ще не ухвалив жодного рішення і не затвердив мирного плану. Зокрема, його колишні співробітники переконують, що рішення він прийме самостійно.
Видання зауважує, що впродовж усієї своєї передвиборчої кампанії Трамп критикував політику Байдена щодо України. За його словами, він міг би швидко вирішити війну між Україною та Росією, посадивши обидві сторони за стіл переговорів, але не пояснив, як саме він це зробить.
Так, як і під час першого президентського терміну Трампа, різні фракції змагатимуться за вплив на зовнішню політику США. Традиційно налаштовані союзники, такі як Майк Помпео, колишній державний секретар, який зараз претендує на посаду очільника Пентагону, ймовірно, наполягатиме на врегулюванні, яке, як видається, не дасть Москві великої перемоги.
Своєю чергою Річард Гренелл, головний кандидат на посаду очільника Держдепартаменту або радника з питань національної безпеки, може віддати перевагу прагненню Трампа якнайшвидше закінчити війну, навіть, якщо це означатиме примушення України до значних поступок.
Видання додає, що усі пропозиції відрізняються від підходу чинного президента Джозефа Байдена та одностайно рекомендують "заморозити війну". Цей план передбачає закріплення захоплених Москвою 20% українських територій. Також планується змусити Україну тимчасово призупинити її прагнення приєднатися до НАТО.
Так, одна з ідей, запропонованих у перехідному офісі Трампа, детально викладена трьома особами, які є наближеними до республіканця, передбачає, що Київ пообіцяє не вступати до Північноатлантичного альянсу щонайменше 20 років. В обмін на це Вашингтон продовжуватиме постачати Україні зброю для стримування російської агресії у майбутньому. Зокрема, згідно з цим планом, лінія фронту повинна бути зафіксована на місці, а обидві сторони мають погодитись на майже 1300 кілометрову демілітаризовану зону.
"Хто охоронятиме цю територію, залишається незрозумілим, але один з радників сказав, що миротворчі сили не включатимуть американські війська і не походитимуть від міжнародної організації, що фінансується США, наприклад, Організації Об'єднаних Націй", — зазначає видання.
За словами Трампа, США можуть проводити навчання та надавати іншу підтримку, але підтримувати мир в Україні будуть європейці, адже Вашингтон не відправлятиме американських жінок та чоловіків до України.
"І ми не будемо за це платити. Нехай це роблять поляки, німці, британці і французи", — зазначив він.
Водночас такі плани можуть зустріти значний опір з боку деяких союзників Вашингтона по НАТО, які розглядають агресію Москви проти Києва як безпосередню загрозу для своїх країн, та в Україні, де поступки щодо територій сприймуть як капітуляцію перед окупантами.
Нагадаємо, напередодні президент Володимир Зеленський поспілкувався з Дональдом Трампом. Він привітав його з перемогою й відзначив роботу його команди. За словами українського лідера, він із Трампом домовився підтримувати тісний діалог і розвивати співпрацю між країнами.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими