Скріншот з відео / ілюстративне

На Різдво ще троє дітей повернулися з окупації в Україну

Україні вдалося повернути ще трьох дітей з тимчасово окупованих територій. Вони вже перебувають у безпеці та найближчим часом повернуться до нормального життя.

Про це повідомив очільник організації Save Ukraine Микола Кулеба. За словами посадовця, це була 14 рятувальна місія організації, впродовж якої вдалось повернути додому 14 дітей. Семеро з них були позбавлені батьківського піклування.

Що відомо про врятованих дітей

Серед повернутих дітей — восьмирічний Єлисей, який на початку повномасштабного вторгнення проживав разом з бабусею на окупованій території Херсонської області. Його матір на той момент жила в Одесі. Після смерті бабусі окупанти одразу передали Єлисея в інтернат. За ним поїхала двоюрідна сестра, але дитину їй не віддали.

"Потрібно було діяти, бо якщо дитина пів року перебуває на території Росії без батьківського піклування, їй надається відповідний статус, що дозволяє віддати в російську сімʼю або обрати інший спосіб влаштування. Тож наша команда зробила все, для того, щоб мама отримала необхідну медичну допомогу і змогла забрати дитину з окупованої території", — йдеться у роз'ясненні Кулеби.

Він зазначив, що дорогою жінці довелось пройти через допити ФСБ, співбесіди та інші перепони. Разом з Єлисеєм повернулись двоє 18-річних братів Андрій та Михайло. Обидва сироти, які до початку війни виховувалися в приймальній сім'ї на захопленій території.

"Після настання повноліття хлопці зрозуміли, що дуже скоро окупаційна влада відправить їх воювати проти своїх. В Україні вони обоє були у розшуку як безвісти зниклі", — зауважив Кулеба.

Депортація українських дітей

Після окупації території України у 2022 році російські загарбники активно вивозили дітей на територію Росії та Білорусі, де на неповнолітніх українців чекали центри перевиховання та загроза всиновлення до російських родин.

Україна встановила імена близько 20 тисяч депортованих дітей і працює над їхнім поверненням. Депортованих дітей може бути в рази більше, адже на окупованих Росією територіях до війни проживало близько 700 тисяч дітей. Так, частина викрадених дітей була відправлена на територію РФ і Криму, де діє мережа центрів перевиховання українських дітей. За твердженням окупантів, їх відправляли в дитячі "табори" за згодою їх батьків, проте відомі численні випадки примусу.

Викрадення дітей розглядає Міжнародний кримінальний суд в Гаазі. Суд раніше видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна і дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової, яких вважають причетними до злочину.

Зокрема, президент РФ заявляв, що депортація українських дітей окупантами є "абсолютно легальною", а дитячий омбудсмен, яка усиновила депортованого з Маріуполя хлопчика, стверджує, що займалася не депортацією, а "евакуацією з-під обстрілів".

Нагадаємо, у грудні Україні вдалося повернути ще п’ятьох дітей з російської окупації. Зараз усі вони у безпечному місці, їм надається необхідна допомога.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 24.12.2023 14:28