Обов'язковий військовий облік жінок, який запроваджується в Україні з жовтня 2023 року, не можна прирівнювати до мобілізації. Зокрема, військовий облік для жінок запровадили з метою узагальнення даних про наявний резерв фахівців.
Про це повідомили Сухопутні війська ЗСУ у Facebook.
Військові зауважили, що 7 жовтня 2022 року Верховна Рада України ухвалила закон про внесення змін до статті 1 закону "Про військовий обов'язок і військову службу" (реєстр. №6482), яким встановлюється взяття жінок певних професій на військовий облік за їхнім бажанням. Документом було запроваджено норми, згідно з якими придатні до проходження військової служби за станом здоров'я та віком жінки з медичними чи фармацевтичними спеціальностями підлягають взяттю на військовий облік.
"Постановка на військовий облік — це не мобілізація медиків. Це виконання зміни до закону та узагальнення даних про наявний резерв фахівців медичної сфери в державі", — наголошують у Сухопутних силах.
З 1 жовтня на військовий облік мають стати всі жінки-медики. А саме: лікарі, медсестри, стоматологи, акушерки, фармацевти віком від 18 до 60 років. Спеціальність враховується і за дипломом, і за фактичним місцем роботи.
Жінки з іншими спеціальностями, які споріднені з військовими, можуть стати на облік за власним бажанням.
Для того, аби стати на військовий облік, необхідно прийти до територіального центру комплектування. При собі потрібно мати наступні документи:
Процедура взяття на облік включає проходження медкомісії.
За порушення правил військового обліку законодавством передбачено штраф від 850 до 1700 гривень.
Верховна Рада у жовтні 2022 року ухвалила закон про добровільний військовий облік для жінок.
Документ передбачає, що жінок, які мають спеціальність або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною у переліку, затвердженому Міністерством оборони, та придатними до проходження військової служби за станом здоров'я та віком, беруть на військовий облік за їх бажанням. Виняток становлять жінки, які мають спеціальність або професію, споріднену з медичною діяльністю.
Варто зазначити, що загалом понад 60 тисяч жінок сьогодні стоять на захисті України. Ця цифра постійно збільшується, адже у відповідь на російське вторгнення значна кількість українських жінок долучилася до лав Збройних сил України. Цьому сприяють також суттєві зміни в українському законодавстві, які дозволяють жінкам повною мірою реалізувати себе у війську.
Нагадаємо, раніше командувач Об'єднаних сил Збройних сил України Сергій Наєв зазначав, що з першого дня війни жінки нарівні з чоловіками стояли в чергах до територіальних центрів комплектування, щоб долучитися до захисту Батьківщини. З початку повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ до лав Збройних сил України за власним бажанням приєдналися понад 11 тисяч жінок.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими