У листопаді курс долара коливався в обох напрямках. Таку тенденцію спричинила дією ринкових чинників.
Про це йдеться в новому макроекономічному та монетарному огляді, який опублікували на сайті Національного банку України.
Так, середньомісячний обмінний курс гривні в листопаді майже не змінився порівняно з жовтнем і лише незначно девальвував наприкінці місяця. Водночас під дією ринкових чинників дещо зросла амплітуда його коливань. Різниця між готівковим та офіційним курсами впродовж минулого місяця не перевищувала 1%
В НБУ зазначили, що у листопаді інтервенції регулятора залишалися основним механізмом балансування валютного ринку, але їх обсяги знизилися до 2,7 мільярда доларів.
До того ж додатково сприяли посиленню здатності НБУ підтримувати стійку ситуацію на валютному ринку два фактори:
Інфографіка: НБУ
"НБУ й надалі вживав зважені поетапні заходи валютної лібералізації поряд із кроками, спрямованими на посилення дисципліни дотримання валютних обмежень", -- йдеться у звіті.
Відомо, що у державному бюджеті на 2025 рік прогнозований середньорічний курс долара закладено на рівні 45 гривні. Прогноз фінансування держбюджету на наступний рік передбачає зниження дефіциту бюджету до 19,4 % внутрішнього валового продукту (ВВП), що відповідає показникам узгоджених з міжнародними партнерами.
Водночас очікуваний курс долара на 2024 рік був 40,8 гривні.
Нагадаємо, в Україні з 1 грудня запрацювала нова версія системи електронних платежів Національного банку. Її особливістю є миттєві кредитні перекази, які вже доступні в десяти банках.