В Україні з 1 грудня запрацювала нова версія системи електронних платежів Національного банку. Її особливістю є миттєві кредитні перекази, які вже доступні в десяти банках.
Про це повідомила прес-служба регулятора.
"З 1 грудня 2024 року запрацювала нова версія системи електронних платежів Національного банку України — СЕП-4.1 з функціональністю миттєвих кредитових переказів. Така платіжна операція передбачена змінами до закону України "Про платіжні послуги", що набрали чинності 8 листопада 2024 року", — зазначили в Нацбанку.
Нова версія СЕП-4.1 має три основні переваги:
За даними НБУ, відтепер усі учасники СЕП перейшли на нову версію системи. Вона працює без перерв і вихідних протягом 24 годин.
"Перехід на нову версію програмного забезпечення пройшов успішно і тепер функціональність миттєвих переказів СЕП доступна для всіх, хто підключений до системи: банків, небанківських надавачів платіжних послуг, Державної казначейської служби України", — зазначили в прес-службі.
Станом на сьогодні до функціональності миттєвого переказу СЕП вже під'єдналися наступні банки:
Поступово до неї мають приєднатися всі учасники СЕП, щоб мати змогу пропонувати своїм клієнтам якісні та швидкі платіжні послуги.
Миттєвий переказ СЕП — це платіжна операція, завдяки якій відбувається миттєве зарахування коштів на рахунок отримувача. Тобто надавачі платіжних послуг виконуватимуть миттєве перерахування коштів з рахунку платника на рахунок отримувача та зобов’язані одразу інформувати їх про результати проведення платіжної операції. Таку платіжну операцію може ініціювати як фізична, так і юридична особа. Виконання миттєвого переказу становить не більше 10 секунд, а максимальна сума однієї платіжної операції встановлена на рівні 100 тисяч гривень, що є оптимальним рішенням для більшості платежів для забезпечення повсякденних потреб громадян.
Перевагами миттєвих переказів СЕП для громадян є:
Перевагами миттєвих переказів СЕП для бізнесу є:
Перевагами миттєвих переказів СЕП для економіки є:
Нагадаємо, нещодавно Національний банк України оновив порядок відкриття та закриття рахунків користувачів надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків. Відтепер зразок підпису не є обов'язковим.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими