В Україні вартість молочної продукції залишається на високому рівні. Проте через зниження попиту темпи приросту цін дещо сповільнилися.
Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.
"Хоча ціни на молочні продукти на внутрішньому ринку залишаються високими, темпи приросту сповільнилися на фоні скорочення реалізація молочної продукції в Україні через зниження купівельної спроможності споживачів", — заявив він.
Молоко пастеризоване жирністю 2,5% коштує 54,79 гривні за кілограм, що на 66 копійок менше порівняно з попереднім місяцем, але на 10,50 гривень більше відносно торішнього періоду.
Кефір жирністю 2,5% в різній тарі в середньому коштує 66,95 гривні за кілограм, що на 45 копійок більше ніж місяць тому і на 14,33 гривні дорожче ніж торік.
Сметана жирністю 15% в різній тарі в середньому коштує 161,89 гривні за кілограм, що на 2,40 гривні більше порівняно з попереднім місяцем. Відносно минулого року сметана подорожчала на 37,74 гривні.
Середня ціна на йогурт питний в пластикових пляшках, плівці чи в картонних коробках становила 103,62 гривні за кілограм, що на 1,66 гривні більше ніж місяць тому і на 16,02 гривні більше ніж торік.
Йогурт в стаканах в середньому коштує 161,09 гривні за кілограм, що на 3,35 гривні більше відносно кінця грудня 2024 року і на 29,24 гривні більше відносно торішнього періоду.
Середня ціна на сир кисломолочний жирністю 9% становила 264,72 гривні за кілограм, що на 3,31 гривні більше порівняно з попереднім місяцем і на 50,07 гривні більше відносно торішнього періоду.
Вершкове масло жирністю 73% вітчизняного виробництва в середньому коштує 546,71 гривні за кілограм, що на 5,74 гривні більше ніж минулого місяця і на 156,49 гривні дорожче ніж торік.
Кухалейшвілі зауважує, що на внутрішньому ринку України існують певні ознаки стабілізації цін на молочну продукцію. Ціни на більшість позицій свіжої молочної продукції не суттєво підвищилися. Лише певні сири і йогурт ложковий подорожчали більше ніж на 2%.
Він наголосив, що ціни на молочні продукти залишаються високими, темпи приросту сповільнилися. Причина — скорочення реалізації через зниження купівельної спроможності споживачів. Так, українці з доходами нижче середнього скоротили споживання свіжої молочної продукції через зростання цін не тільки на молочний ряд, але й на інші харчові продукти.
Нагадаємо, в Україні пік інфляції очікується у другому кварталі 2025 року. Після чого вона почне сповільнюватися та становитиме 8,4%. За прогнозом НБУ, найшвидше зростатимуть адміністративно-регульовані ціни. Причина — підвищення акцизних податків та необхідність приведення тарифів на послуги ЖКГ до ринкових рівнів.