Білий дім в останню хвилину розробив стратегію зі зміцнення військових позицій України, яка містить левову частку військової допомоги та масштабні нові санкції проти Росії, згідно з інформацією, представленою на брифінгу представником Ради національної безпеки.
Про це повідомив радник відомства Джейк Салліван, пише The Guardian. Він у четвер більше ніж годину розмовляв з головою офісу президента України Андрієм Єрмаком, пообіцявши надати Україні сотні тисяч додаткових артилерійських снарядів, тисячі ракет та сотні одиниць бронетехніки до середини січня, йдеться у брифінгу, наданому The Guardian.
США також обіцяють підтримати Україну в її кадровому питанні, пропонуючи навчати нових солдатів на об'єктах за межами української території. Це йде разом із майже завершеними 20 мільярдами доларів у вигляді кредитів, які будуть забезпечені прибутком від іммобілізованих російських суверенних активів.
Сполучені Штати пов'язують це з низкою нових санкцій, які будуть запроваджені найближчими тижнями, з метою ускладнити можливості Росії продовжувати військові дії та посилити позиції України за столом переговорів, які б могли закласти основу для майбутнього врегулювання.
Останній крок Білого дому було зроблено трохи більше ніж за місяць до інавгурації Дональда Трампа, коли США можуть уявити абсолютно нову стратегію повного припинення вогню. Згідно з повідомленням Reuters, команда обраного президента тихо розробляє мирну пропозицію для України, яка фактично відсуне членство в НАТО і потенційно поступиться значною територією Росії, що стане сигналом про різку зміну поточної політики США. Трамп, зі свого боку, часто заявляв, що покладе край війні між Україною та Росією протягом 24 годин.
Проте українські офіційні особи, включно з Єрмаком та посла Оксаною Маркаровою, цього тижня зустрічалися з ключовими фігурами у перехідній команді Трампа, у тому числі з Дж. Д. Венсом, представником Флориди та потенційним радником з національної безпеки Майка Волца та обраним Трампом спецпредставником по Росії та Україні Кітом Келлогом, намагаючись заручитися подальшою підтримкою.
Ці зустрічі мають підвищену терміновість, особливо після того, як речник Палати представників Майк Джонсон заблокував голосування щодо додаткової допомоги Україні у розмірі 24 мільярди доларів. Проте Пентагон зобов'язався відправити військову допомогу на суму 725 мільйонів доларів цього тижня, що є найбільшим постачанням з квітня.
Нагадаємо, раніше Джо Байден запропонував Конгресу США надати фінансову допомогу Україні у 24 мільярди доларів, для того, щоб уникнути ризику припинення підтримки під час зміни президентської адміністрації. Однак така ініціатива Байдена викликала різке незадоволення та критику серед представників Республіканської партії.
Водночас мільярдер Ілон Маск також розкритикував запит президента Джо Байдена до Конгресу щодо виділення Україні додаткових 24 мільярдів доларів.