Видання BBC News заявило, що буцімто підрозділи Сил оборони України отримали завдання утримувати захоплену частину Курської області Росії до інавгурації новообраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа.
Зокрема, журналісти, посилаючись на кількох неназваних військовослужбовців ЗСУ, заявили що ситуація на Курщині складна, адже бійці Збройних сил України втомлені та потребують ротації. До того ж, як запевняють у BBC, одразу кілька українських військовослужбовців зазначили, що сумніваються в тому, що початковий задум операції в Курській області спрацював.
Проте військове командування ЗСУ нібито наказало утримувати захоплену частину Курської області до інавгурації Трампа, яка має відбутися 20 січня 2025 року.
"Головне завдання, що стоїть перед нами, — утримати максимум території до інавгурації Трампа і початку переговорів. Щоб потім обміняти її на щось. Ніхто не знає, на що", — цитує BBC одного із українських воїнів.
Крім того, журналісти видання додали, що з вересня 2024 року, коли на Курщині почався контрнаступ армії РФ, Україна втратила близько 40% територій, які вдалося захопити в перші тижні операції.
Керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко спростував всі заяви BBC News. Він запевнив, що жодних наказів тримати Курщину до інавгурації Трампа, щоб "її потім обміняти" військові ЗСУ не отримували.
"Дана інформація, яка крутиться в ЗМІ, не відповідає дійсності. На Курщині Сили оборони виконують конкретні бойові задачі, які напряму пов'язані із загальною картиною фронту. І від цих задач в тому числі залежить обстановка на кількох інших напрямках, зокрема і кількість росіян на них. Нема сенсу окремо розповідати, що подібні накази в принципі не можуть звучати в армії", — наголосив Коваленко.
Нагадаємо, раніше у Курській області оператори Сил спеціальних операцій взяли в полон морських піхотинців російської армії. Під час цієї операції наші воїни також завдали суттєвих втрат ворогу.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими