Україна та Сполучені Штати Америки продовжують вести переговори щодо гарантій безпеки. Наразі Київ формалізує деталі, який в цій угоді матимуть вигляд його потреби.
Таку заяву зробив радник Білого дому з національної безпеки Джон Кірбі, пише "Голос Америки". Він, зокрема розповів, в якому статусі нині переговори між Києвом та Вашингтоном про двосторонню безпекову угоду.
"Незалежно від того, коли ця війна закінчиться, незалежно від того, як ця війна закінчиться, Україна все одно матиме довгий кордон з Росією, і вони все одно матимуть законні безпекові потреби. Сполучені Штати будуть продовжувати їх підтримувати, поки вони уточнюють свої потреби, як ці потреби матимуть вигляд", — сказав Кірбі.
Зазначається, що 30 квітня представники уряду США — Держдепартаменту, міноборони США та Ради національної безпеки США продовжили обговорення з українськими колегами безпекових домовленостей. Згідно з наявною інформацією, ця розмова "має важливе значення для довгострокових двосторонніх домовленостей у сфері безпеки та інших зобов’язань, згідно зі Спільною декларацією "Великої сімки".
За словами Кірбі, дев’ять інших країн завершили переговори з Києвом щодо угоди про двосторонню безпеку.
"Ми всі працюємо над одним і тим же — намагаємося створити те, що можна буде назвати двосторонніми безпековими домовленостями", — йдеться у заяві представника Білого дому.
Джон Кірбі наголосив, що американці пишаються зусиллями свого уряду, "які спрямовані на підтримку України в розбудові її нинішнього потенціалу сил".
Раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що найближчими місяцями Україна може підписати двосторонні угоди про гарантії безпеки ще з кількома країнами, зокрема США, країнами Північної Європи та Балтії.
Нагадаємо, 18 квітня Україна та Чеська Республіка розпочали переговори щодо двосторонньої угоди у сфері безпеки.
Зауважимо, в середині березня заступник голови ОП Ігор Жовква розповідав, що в України тривають переговори про гарантії безпеки з десятьма державами. У договорі йдеться не лише про військову допомогу, а й про фінансову та економічну підтримку, а також про відновлення України.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими