Фото: Вікіпедія

У британській розвідці проаналізували операцію України зі знищення російського Ту-22М3

Українська армія вперше збила російський стратегічний бомбардувальник Ту-22М3. Британська розвідка виклала власний аналіз операції Сил оборони.

Відповідне зведення міноборони Британії опубліковано у соцмережі Х відомства.

У публікації зазначається, що російський літак Ту-22М3 ліквідували за допомогою ракет С-200. Це була чергова успішна атака Збройних сил України проти військово-повітряних сил Російської Федерації.

"Ця система, ймовірно, була використана для збиття російського (літака дальнього радіолокаційного виявлення та управління A-50 23 лютого 2024 року", — пишуть розвідники Великої Британії.

У британському відомстві підкреслили, що це перший випадок знищення українською протиповітряною обороною ворожого бомбардувальника.

"Дуже ймовірно, що на сьогодні Росія втратила щонайменше 100 бойових літаків", — переконані у міноборони Британії.

Британська розвідка про збиття Ту-22М3

Інфографіка: британська розвідка

Збиття російського бомбардувальника Ту-22М3: деталі

У ніч на 19 квітня у Ставропольському краї Російської Федерації впав літак стратегічної авіації Ту-22М3, який є носієм крилатих ракет Х-22. Саме цими ракетами російські терористи б’ють по мирних українських містах. Це була операція Повітряних сил у взаємодії з головним управлінням розвідки Міноборони України.

Російський стратегічний бомбардувальник Ту-22МЗ був збитий на відстані близько 300 кілометрів від нашої держави. Його ліквідували тими ж засобами, якими раніше було уражено ворожий літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50.

Що відомо про ТУ-22М3

Літак Ту-22

Фото:Вікіпедія

Радянський дальній надзвуковий стратегічний бомбардувальник конструкції КБ Туполєва, призначався для заміни бомбардувальника Ту-16. Літак будували серійно з 1959 до 1969 року як бомбардувальник, ракетоносець, розвідник та постановник перешкод. Надалі ударні варіанти Ту-22 були повністю замінені на різні серії Ту-22М. Водночас Ту-22 у ролі розвідників і постановників перешкод експлуатували до початку 1990-х років. Міноборони РФ покладає на Ту-22М3 великі сподівання, роблячи ставку на ракети класу Х-32 та "Кинджал"

Масивний літак, вагою від 42 до 54 тисяч кілограмів (залежить від комплектації та об’єму палива), розвиває швидкість близько 4,5 Маха під час польоту на висоті близько 12 кілометрів на дальність близько тисячу кілометрів. Літак може досягати максимальної швидкості 1 800 км/год, проте в реальних умовах не використовує такі швидкості.

Нагадаємо, представник Головного управління розвідки Андрій Юсов заявив, що після ворожої атаки 19 квітня росіянам не вдалось випустити по Україні низку ракет. Це напряму пов'язано зі збиттям стратегічного бомбардувальника Ту-22М3.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 20.04.2024 14:22