Під час освячення пасок у храмах у великодні свята людям потрібно насамперед дізнатися, де розташоване найближче укриття. Це необхідно, аби не трапилося біди.
Про це розповів начальник управління Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС Роман Цирень під час брифінгу.
"ДСНС рекомендує завчасно подивитися локацію культової споруди, де є найближче укриття", — зазначив він.
За його словами, в багатьох культових спорудах є підвальні приміщення, вони використовуються як найпростіше укриття.
"Тобто спочатку зорієнтуватися, тому що на свята до храмів підуть дуже багато наших громадян з дітьми. Особиста відповідальність і є запорукою тому, щоб не трапилося біди", — наголосив він.
Представник ДСНС також зауважив, що храми мають "певну специфіку" — тут часто використовують відкритий вогонь. Тому є ризики виникнення пожеж. Тож із духовенством проведені бесіди щодо безпечного поводження з вогнем пі час богослужінь.
"Культові споруди мають свою специфіку, там використовується відкритий вогонь, громадяни запалюють свічки як символ світла та добра. Водночас свічки несуть небезпеку. З духовенством проведені бесіди щодо розташування свічників, які використовуються в церквах, – не ближче як один метр до горючих конструкцій, — це такий превентивний захід", — пояснив Цирень.
Окрема увага — організації заходів. У тісних приміщеннях важливо не допустити скупчення людей, щоб уникнути травмувань під час тисняви.
"Із духовенством також проведені бесіди, щоби вони могли керувати та не перенасичувати приміщення людьми, оскільки це може викликати тисняву. Тобто, щоби вони дивилися за накопиченням людей, аби вони по черзі могли зайти та освятити паски й усе, що принесуть для освячення", — підсумував Роман Цирень.
Нагадаємо, що на 20 квітня в Херсонській області заборонили вмикати вуличне освітлення та світло в житлових будинках в темну пору доби.