1 129 день війни
Особовий склад
910 750
Танки
10 455
Артилерія
25 387
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 119
Крилаті ракети
3 121
Гелікоптери
335
БпЛА
31 070
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,57
41,33
45,35
45,1
У Греції назвали три умови для відправлення миротворців в Україну
Фото: Instagram Кіріакоса Міцотакіса

У Греції назвали три умови для відправлення миротворців в Україну

Греція візьме участь у міжнародній миротворчій місії в Україні лише за дотримання трьох умов. Йдеться про укладення угоди про припинення вогню, відмова від розгортання військ на території Росії та чітка стратегія виходу у разі відновлення бойових дій.

Про це повідомляє Kathimerini. 

Як зазначає видання, прем'єр-міністр Кіріакос Міцотакіс має намір підтвердити ці умови на саміті з безпеки у Парижі у четвер, де лідери "коаліції охочих" обговорять гарантії безпеки для України. Афіни дали ясно зрозуміти, що будь-яке грецьке втручання відбудеться лише після формального припинення вогню. Крім того, грецькі війська не діятимуть у Росії, і у разі порушення Москвою режиму припинення вогню сили будуть негайно виведені. 

У той час як деякі європейські країни розглядали можливість розгортання військ у рамках місії ЄС, протидія з боку Росії та деяких держав-членів, таких як Угорщина, виключила це. Греція виступає за операцію під наглядом ООН, вважаючи, що це забезпечить ширшу міжнародну легітимність. Якщо місію буде продовжено, роль Греції залишиться невизначеною. 

Варіанти передбачають сухопутне розгортання в Україні або військово-морську участь у Чорному морі. Останнє краще відповідає пріоритетам грецької оборони. Однак неясно, наскільки це можливо, особливо якщо буде прийнята пропозиція Туреччини взяти на себе командування силами, що патрулюють море. 

Добре поінформовані джерела повідомили виданню, що Туреччина застосувала положення Конвенції Монтре про режим проток, які дозволяють повний доступ до Чорного моря лише прибережним державам (з обмеженнями часу для інших). Вона запропонувала взяти на себе командування військово-морськими силами у співпраці з Болгарією та Румунією. 

Афіни діють обережно, балансуючи між зобов'язаннями перед Україною та інтересами національної безпеки. На відміну від НАТО, розміщення в Україні не забезпечує колективного захисту безпеки для іноземних військ, що викликає побоювання щодо потенційних жертв у спірних регіонах. 

Місце розміщення матиме вирішальне значення, оскільки ризики суттєво різняться між Сходом України та такими регіонами, як Київ, Львів чи Одеса. Видання зазначає, що Греція вже бере участь в етапі планування місії, забезпечуючи собі право голосу під час прийняття майбутніх рішень.

За даними The Associated Press, Франція пропонує розгорнути миротворчі сили у центральній частині України. Ймовірно, йдеться про розміщення військ уздовж річки Дніпро.

Нагадаємо, раніше видання Reuters повідомляло, що лідери європейських країн переглядають свої підходи до варіантів допомоги Україні. Вони можуть відмовитися від відправлення миротворців, вони шукають інші способи підтримки.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама