Правоохоронці провели обшуки в камері Київського слідчого ізолятора, де перебуває підозрювана у незаконному збагаченні Тетяна Крупа. Під час нього виявили деякі порушення.
Про це свідчать дані, які вказані в ухвалі до справи. Як відомо, Тетяна Крупа раніше очолювала Хмельницьку обласну медико-соціальну експертну комісію, де виявили масштабні корупційні схеми.
Згідно з ухвалою у справі, серед особистих речей Тетяни Крупи знайшли мобільний телефон, що є порушенням правил утримання ув'язнених. Через це пристрій вилучили.
Тетяна Крупа перебуває в Київському СІЗО вже майже чотири місяці. Користування мобільними телефонами ув'язненим заборонено відповідно до встановлених правил.
Згідно з положеннями СІЗО, для телефонних розмов використовуються таксофони або мобільні пристрої, які перебувають на балансі установи. Дозвіл на такі розмови надається лише за письмовою заявою, де вказуються дані абонента, ступінь спорідненості, номер телефону та тривалість розмови.
Правоохоронці у жовтні 2024 року викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії у Хмельницькій області Тетяну Крупу, а також її сина Олександра Крупу — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.
Згодом виявилося, що майже всі прокурори Хмельницької області виявилися інвалідами ІІ групи — згідно з рішенням Крупи, і багато років отримували та продовжують отримувати від держави пенсії за інвалідність.
У керівниці МСЕК в робочому кабінеті було виявлено 100 тисяч доларів, а також низку підроблених медичних документів, списки ухилянтів із прізвищами та фіктивними діагнозами. Крім того, вдома у посадовиці та її родичів працівники ДБР знайшли майже пʼять мільйонів 244 тисяч доларів США, 300 тисяч євро, понад п’ять мільйонів гривень, брендові прикраси та коштовності. Правоохоронці знаходили гроші у квартирі практично в кожному куточку: у шафах, шухлядах, нішах. Також вилучено документи, які підтверджують незаконну діяльність посадовці та відмивання нею грошей через різні бізнес-проекти.
Під час слідчих дій посадовиця намагалася позбутися частини грошей, викинувши дві сумки з пів мільйоном доларів через вікно.
Також правоохоронці виявили, що родині топ-чиновниці належать чималі статки. Серед іншого, вони володіють 30 об’єктами нерухомості в Хмельницькому, Львові та Києві, дев'ятьма елітними автівками, корпоративними правами на 48 мільйонів гривень, готельно-ресторанним комплексом на майже 3000 квадратних метрів в одному із парків Хмельницького. За кордоном у їхній власності нерухоме майно в Австрії, Іспанії та Туреччині. На валютних закордонних рахунках родина також "накопичила" майже 2,3 мільйона доларів. Всі ці статки вона не внесла до своєї щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.
Керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи повідомили про підозру в незаконному збагаченні (ст. 368-5 КК України). Санкція статті передбачає позбавлення волі до 10 років з конфіскацією усього майна.
7 жовтня 2024 року Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід Тетяні Крупі у вигляді тримання під вартою до 3 грудня із можливістю внесення застави у 500 мільйонів 1528 гривень. 9 грудня суд вирішив залишити під вартою очільницю Хмельницької обласної МСЕК з альтернативою внесення 280 мільйонів гривень застави.
Нагадаємо, що 24 січня Вищий антикорупційний суд продовжив запобіжний захід для колишньої очільниці Хмельницької медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи.