У неділю, 25 лютого, у Києві відбулася церемонія прощання з українським політиком, правозахисником та Героєм України Степаном Хмарою.
Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко.
"Сьогодні в Києві попрощалися з великим українцем і незламним патріотом Степаном Ільковичем Хмарою", — проінформував посадовець.
За словами Кличка, український патріот "до останнього подиху вболівав і боровся за Україну — вільну й демократичну державу".
"Проживши дуже складне життя, він завжди говорив те, що думає. Ніколи не зраджував своїм переконанням і не йшов на компроміси із совістю. Такого морального авторитета Україні дуже не вистачатиме. Україна Вас завжди шануватиме. Світла Вам памʼять, Степане Ільковичу!" — написав Кличко у Telegram.
Церемонії прощання зі Степаном Хмарою. Джерело: "Суспільне"
Як пише "Суспільне", церемонія прощання розпочалася у холі Київської консерваторії. Потім усі охочі змогли попрощатися на Майдані Незалежності. Туди прийшли понад пів тисячі людей.
Церемонії прощання зі Степаном Хмарою. Джерело: "Суспільне"
Степан Хмара помер 21 лютого у віці 86 років. Колишній політик тривалий час боровся з тяжкою хворобою. Восени минулого року йому підтвердили важкий діагноз. Згодом громадськість просили допомогти родині фінансово для лікування складної хвороби та проведення хімієтерапії.
Степан Ількович Хмара народився 12 жовтня 1937 року в селі Боб'ятин Сокальського району Львівської області. Дитинство його припало на повоєнні роки, голод 1946–1947 років і боротьбу УПА. У студентські роки Хмара докладав багато зусиль, щоб відшукати заборонену літературу для самвидаву.
У 1980 році Комітет державної безпеки заарештував його й засудило до семи років ув'язнення в таборах суворого режиму та п'ять років заслання за "українську націоналістичну діяльність". Хмара відбував покарання в таборах для політв'язнів на Уралі.
Вийшовши на волю у 1987 році політдіяч активно долучився до відтворення української Гельсінської групи, був учасником руху легалізації Української греко-католицької церкви та національного руху.
У 1990 році Степан Хмара став депутатом українського парламенту і разом з іншими націонал-патріотами, що входили до "Народної ради" став одним з авторів Декларації про державний суверенітет України.
У 1992 році Степан Хмара створив і очолив Українську консервативну республіканську партію (УКРП). Тричі обирався народним депутатом Верховної Ради України І, ІІ та IV скликань, зокрема був заступником голови партії "Батьківщини" Юлії Тимошенко.
У 2004 році Хмара брав участь у Помаранчевій революції та підтримував Віктора Ющенка.
У 2006 році Степану Хмарі присвоїли звання Героя України із врученням Ордена Держави "За визначні особисті заслуги у боротьбі за відродження незалежності української державності, відданість ідеалам свободи й демократії".
Нагадаємо, 31 січня в Одесі на 83-му році життя помер народний артист України, актор театру та кіно, а також телеведучий Анатолій Дриженко.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими