Степан Хмара. Фото: соцмережа Facebook

У Києві попрощалися з українським дисидентом та патріотом Степаном Хмарою

У неділю, 25 лютого, у Києві відбулася церемонія прощання з українським політиком, правозахисником та Героєм України Степаном Хмарою

Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко.

"Сьогодні в Києві попрощалися з великим українцем і незламним патріотом Степаном Ільковичем Хмарою", — проінформував посадовець.

За словами Кличка, український патріот "до останнього подиху вболівав і боровся за Україну — вільну й демократичну державу".

"Проживши дуже складне життя, він завжди говорив те, що думає. Ніколи не зраджував своїм переконанням і не йшов на компроміси із совістю. Такого морального авторитета Україні дуже не вистачатиме. Україна Вас завжди шануватиме. Світла Вам памʼять, Степане Ільковичу!" — написав Кличко у Telegram.

 Церемонії прощання зі Степаном Хмарою. Джерело: "Суспільне"

 Церемонії прощання зі Степаном Хмарою. Джерело: "Суспільне"

Як пише "Суспільне", церемонія прощання розпочалася у холі Київської консерваторії. Потім усі охочі змогли попрощатися на Майдані Незалежності. Туди прийшли понад пів тисячі людей.

 Церемонії прощання зі Степаном Хмарою. Джерело: "Суспільне"

 Церемонії прощання зі Степаном Хмарою. Джерело: "Суспільне"

Степан Хмара помер 21 лютого у віці 86 років. Колишній політик тривалий час боровся з тяжкою хворобою. Восени минулого року йому підтвердили важкий діагноз. Згодом громадськість просили допомогти родині фінансово для лікування складної хвороби та проведення хімієтерапії.

Що відомо про Степана Хмару

Степан Ількович Хмара народився 12 жовтня 1937 року в селі Боб'ятин Сокальського району Львівської області. Дитинство його припало на повоєнні роки, голод 1946–1947 років і боротьбу УПА. У студентські роки Хмара докладав багато зусиль, щоб відшукати заборонену літературу для самвидаву.

У 1980 році Комітет державної безпеки заарештував його й засудило до семи років ув'язнення в таборах суворого режиму та п'ять років заслання за "українську націоналістичну діяльність". Хмара відбував покарання в таборах для політв'язнів на Уралі.

Вийшовши на волю у 1987 році політдіяч активно долучився до відтворення української Гельсінської групи, був учасником руху легалізації Української греко-католицької церкви та національного руху.

У 1990 році Степан Хмара став депутатом українського парламенту і разом з іншими націонал-патріотами, що входили до "Народної ради" став одним з авторів Декларації про державний суверенітет України. 

У 1992 році Степан Хмара створив і очолив Українську консервативну республіканську партію (УКРП). Тричі обирався народним депутатом Верховної Ради України І, ІІ та IV скликань, зокрема був заступником голови партії "Батьківщини" Юлії Тимошенко. 

У 2004 році Хмара брав участь у Помаранчевій революції та підтримував Віктора Ющенка.

У 2006 році Степану Хмарі присвоїли звання Героя України із врученням Ордена Держави "За визначні особисті заслуги у боротьбі за відродження незалежності української державності, відданість ідеалам свободи й демократії".

Нагадаємо, 31 січня в Одесі на 83-му році життя помер народний артист України, актор театру та кіно, а також телеведучий Анатолій Дриженко.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 25.02.2024 19:30