1 137 день війни
Особовий склад
922 340
Танки
10 541
Артилерія
25 730
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 124
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 778
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
У Львові медики врятували 57-річного чоловіка з рідкісною онкологію: пацієнтові діагностували рак грудей
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

У Львові медики врятували 57-річного чоловіка з рідкісною онкологію: пацієнтові діагностували рак грудей

У Львові прооперували 57-річного пацієнта, у якого діагностували рідкісну онкологічну хворобу для чоловіків — рак молочної залози. Операція пройшла успішно.

Як повідомили у Львівському онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі, рак грудних залоз найчастіше асоціюється із жінками, проте ця хвороба зустрічається і в чоловіків. 

Медики розповіли, що кілька років тому 57-річний Юрій пройшов лікування з приводу раку простати, а влітку 2024 року помітив в ділянці правої грудної залози невелике ущільнення. Спершу він не надав цьому значення, адже воно не боліло і не викликало дискомфорту.

"У серпні 2024 мені робили операцію на очі, і після наркозу я відчув, що гулька на грудях почала поколювати. Згодом вона збільшилася, і я звернувся до лікарів. У жовтні потрапив у відділення пухлин м’яких тканин Львівського онкоцентру, де після обстежень мені поставили діагноз — рак грудної залози другої стадії", — розповів пацієнт Юрій.

У Львівському онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі чоловік пройшов низку обстежень, щоб визначити тип пухлини та стадію захворювання. Медики ухвалили рішення про оперативне втручання.

"Ми видалили пацієнту грудну залозу та одночасно провели біопсію сигнальних лімфатичних вузлів та зберегли лімфоколектор. Під час планового гістологічного дослідження було виявлено мікрометастаз в сигнальному лімфатичному вузлі. Враховуючи сучасні підходи до лікування раку молочної залози, ми залишили лімфоколектор, щоб уникнути можливих ускладнень, і призначили пацієнту курс променевої терапії на зону регіонарного лімфатичного відтоку", — пояснила завідувач відділення пухлин м’яких тканин Львівського онкоцентру Ігор Дмитрик. 

Станом на сьогодні пацієнт перебуває під постійним наглядом лікарів, регулярно проходить контрольні обстеження та здає аналізи. Окрім того, він вирішив змінити свої щоденні звички — "щоранку та щовечора робить гімнастику, багато гуляє на свіжому повітрі, уважно стежить за своїм здоров’ям".

"Я хочу жити. У мене є сенс жити. Нещодавно я став дідусем чудової онучки. Тому не час здаватися", — наголосив чоловік.

Рак грудних залоз у чоловіків

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, на рак грудної залози у чоловіків припадає 0,5–1% від усіх випадків онкопатології молочних залоз, тому цій патології у суспільстві не приділяють достатньо уваги. Через рідкість випадків чоловіки рідко проходять обстеження або звертаються до лікаря лише на пізніх стадіях.

Основний симптом, що може свідчити про розвиток онкології, — це ущільнення у ділянці грудної залози. Інші можливі прояви:

  • виділення із пипки (кров’янисті або прозорі);
  • почервоніння, лущення або виразки на шкірі зони грудних залоз чи пипки;
  • збільшені лімфатичні вузли у пахвовій зоні. 

Нагадаємо, раніше львівські медики врятували семимісячну дівчинку Соломійку Одейчук з Рівненщини. У дитини ще до народження діагностували рідкісне захворювання, яке трапляється лише в одного з 25 тисяч новонароджених — аномалію судин головного мозку.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама